GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GRܒDE MÜHENDİSLİK BÖLÜMLERİ BOŞ KALDI

GRܒDE MÜHENDİSLİK BÖLÜMLERİ BOŞ KALDI

Tarih 16 Ağustos 2022, 21:00 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL DETAY HABER- Giresun Üniversitesi'nde (GRÜ), kontenjanların yüzde 96,21’i dolsa da mühendislik gibi başarı sırası şartı olan bölümler boş kaldı.


Her yıl ÖSYM tarafından düzenlenen ve ilk kez barajsız girilen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Giresun Üniversitesi'nde de (GRÜ) kontenjanların yüzde 96,21'i dolsa bile mühendislik gibi başarı sırası şartı olan bölümler boş kaldı.

Giresun Üniversitesi'ne (GRÜ), 2022-2023 öğretim yılı için 7 bin 37 öğrencinin kayıt yaptırma hakkı kazandığı açıklanırken, mühendislik gibi başarı sırası şartı olan bölümler tercih edilmedi.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can imzasıyla üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, ön lisans programlarındaki kontenjan doluluk oranı yüzde 100, lisans programlarındaki kontenjan doluluk oranının ise yüzde 96,21 olarak gerçekleştiği ifade edildi.

GRܒDE MÜHENDİSLİK BÖLÜMLERİ BOŞ KALDI

Açıklamada üniversitede ön lisans programlarına 4 bin 713, lisans programlarına 2 bin 324 olmak üzere toplam 7 bin 37 öğrencinin kayıt hakkı elde ettiği belirtilirken, fen bilgisi öğretmenliği, elektrik- elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinde 78 öğrenci kontenjanının boş kaldığı kaydedildi.

Açıklamada,'Bu 78 öğrenci kontenjanı; fen bilgisi öğretmenliği, Elektrik- elektronik mühendisliği, İnşaat mühendisliği ve Makine mühendisliği bölümleri boş kaldı. Bu yerleştirmelerin ardından, boş kalan kontenjanlar için ÖSYM tarafından tekrar başvuru alınarak, ikinci yerleştirme yapılacak. Ek yerleştirme sonucunda eksik kalan az sayıda kontenjanın da dolacağı tahmin edilmektedir' denildi.

Bu haber 6906 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ

O PROJEYE KADINLARDAN BÜYÜK İLGİ GİRESUN TIME EĞİTİM HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatı ile kadınlara yönelik olarak d...

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının ilk gününd...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi