GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
GİRESUN BAROSU ÖZGÜRLÜĞE YÜRÜYOR

GİRESUN BAROSU ÖZGÜRLÜĞE YÜRÜYOR

Tarih 19 Haziran 2020, 13:31 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir ve yönetim kurulu üyeleri bugün Adliye önünde bir araya gelerek ‘Savunma Yürüyüşü’ başlattı.


Aralarında Giresun Barosu’nun da olduğu 80 baro başkanı, AKP iktidarının baroların yapısını ve seçim sistemini değiştirme planında geri adım atmaması üzerine ‘Savunma Yürüyüşü’ başlattı.

Bu kapsamda Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir ve yönetim kurulu üyeleri bugün Adliye önünde bir araya geldi.

BAROLARI PARÇALAYIP GÜÇSÜZLEŞTİRMEK İSTİYORLAR

Yürüyüş öncesi açıklama yapan Başkan Karademir, 'Barolarla ve avukatlarla ilgili mevzuat değişikliğinin konunun tek ve asıl muhatabı bizlerin görüşleri alınıp yer verilmeden yapılması halinde hangi metin olursa olsun ihtiyaçları karşılamayacak, kadük kalacak ve açıkça Anayasa’mıza da aykırı olacaktır. Barolarımızın ve meslektaşlarımızın diğer tüm sorunlarını es geçip sadece seçim sistemleri ve çoklu barolar üzerinden bir değişiklik yapılması Baroları parçalayıp, güçsüzleştirip, vatandaşın sesinin kısılması; hak ve özgürlüğün, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığının savunucusu avukatların susturulması, vatandaşların hukuki güvenliğinin yok edilmesidir' dedi.

Basın açıklamasının ardından Giresun Barosu Başkanı Av. Soner Karademir, elinde Türk bayrağıyla yola çıktı.

EŞ ZAMANLI YÜRÜYÜŞ 20 KİLOMETRE İLE SINIRLANDI

Öte yandan, 80 baro tarafından, eş zamanlı olarak Ankara’ya doğru başlatılan yürüyüşler, sembolik olarak 20 kilometre ile sınırlandırıldı. 20 kilometrelik yürüyüşün ardından yola araçla devam edilecek. 80 baro başkanının 22 Haziran Pazatesi günü Ankara’da buluşması bekleniyor.

Bilindiği gibi Barolar, AKP tarafından hazırlanan baro teklifine karşı 'söz baroların' diyerek eylem başlatmaya start vermişti. Hazırlanmakta olan yasa değişikliği ile gerçek niyetin baroları susturmak olduğunu belirten barolar, 19 Haziran’da baro başkanlarının bulundukları illerden Ankara istikametine doğru ‘Savunma Yürüyüşü' başlatma kararı almıştı.

Bu haber 608 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA!

KÜÇÜK KIZ İÇİN TÜM KÖY SORGUDA! TIME GÜNCEL HABER- İkranur için JASAT timlerinden oluşan özel ekipler köydeki herkesin ifadesine başvuruyor.

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU TIME GÜNCEL HABER- Giersun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde encümen ...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi