GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN BARO BAŞKANI HALA NEYİ BEKLİYOR?

GİRESUN BARO BAŞKANI HALA NEYİ BEKLİYOR?

Tarih 23 Haziran 2019, 01:14 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL DETAY-SORGU HABER- Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir, meslektaşları tarafından göreve çağrıldı.


AKP’nin kabul etmediği ekonomik kriz, hukuk sektörüne de yansıdı.

Giresun dahil hemen hemen tüm illerde avukatların vekalet ücretinin yaklaşık bir yıldır Hazine tarafından ödenmediği ortaya çıktı.

Devletin davalı ya da davacı konuma geldiği yargılamalarda davayı karşı tarafın kazanması durumunda Hazine tarafından ödenmesi gereken vekâlet ücretleri avukatlara ödenmiyor.

Bu manada, özelde Giresun genelde ise ülke genelinde vekâlet ücretlerinin ödenmediğine vurgu yapan avukatlar, kazanılmış haklarının teslimi için mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

BİR YILDIR ÖDEME YAPILMIYOR... BAŞKAN GÖREVE...

Dolayısıyla, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın avukatların vekalet ücretlerini yaklaşık bir yıldır ödememesi nedeniyle maddi sorunların da ayyuka çıkması akabinde Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir’in konuya acilen el atması istendi.

'DEVLETİN AVUKATLARA VERECEK PARASI MI KALMADI?'

Gazetemize konuşan Giresun Barosu’na kayıtlı çok sayıda avukatın, devletten birikmiş alacaklarını tahsil edemediklerini tabiatıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın avukatın vekalet ücretlerini yaklaşık bir yıldır ödemediğini ifade etmesi kafaları karıştırdı.

Bu vaziyeti anlayamadıklarından hareketle, 'Devletin avukatlara verecek parası mı kalmadı’ diye soran avukatlar, konunun takibi için Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir’i göreve çağırarak soruna bir an önce çözüm bulunması için Adalet Bakanlığı nezdinde gerekli yazışma ve görüşmelerin derhal yapılmasının önemine işaret edildi.

Bu haber 1796 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU’NDAN BİR BAŞARI İMZASI DAHA

ŞENLİKOĞLU’NDAN BİR BAŞARI İMZASI DAHA TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediyesi, DOKAP ile Giresun Mezbahane Yapım Projesi ödenek aktarımı için protokol imza...

AYTEKİN BAŞKAN KENT TURİZMİ İÇİN NE DEDİ

AYTEKİN BAŞKAN KENT TURİZMİ İÇİN NE DEDİ TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, öncelikle turizm altyapısını tamamlayıp Giresun'...
HİBE MASALLI RANT MI?17 Kasım 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi