GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN EVLADINI BAĞRINA BASTI

GİRESUN EVLADINI BAĞRINA BASTI

Tarih 06 Haziran 2019, 04:21 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL-GÖZLEM HABER- Giresun’un evladı Millet İttifakı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslendi:
İmamoğlu: 18 günde çıldırdılar, 1800 günde onları delirteceğim.

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal kararı ile mazbatası elinden alınan ve annesi Giresunlu olan (Görele) Millet İttifakı'nın CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Meydanı’nda coşkulu kalabalığa seslendi.

İmamoğlu’nun karayoluyla Trabzon’dan Giresun’a yolculuğu vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle beklenenden uzun sürdü.

BÜYÜK SEVGİ SELİ

Giresun’un ilçelerinde seçim otobüsünün önünü kesen vatandaşların sevgi gösterisi sebebiyle kent merkezine gecikmeli ulaşan İmamoğlu, Atatürk Meydanı’nda toplanan binlere hitap ederek vatandaşlarla bayramlaştı. İmamoğlu, hemşehrisi Giresunlular'dan 23 Haziran'da yenilenecek seçim için destek istedi.

Konuşması sırasında kalabalık arasında ağlayan 2 kız çocuğunu gören İmamoğlu, onları seçim otobüsünün üzerine aldı.

Küçük kızları yanına alarak meydanı hınca hınç dolduran mahşeri kalabalığa seslenen İmamoğlu,‘31 Mart'ta İstanbul'da seçim yaşadık. Bir avuç insan Türkiye'nin demokrasisine sıkıntı verdi. İnsanlarımıza ve geleceğimize demokrasimize darbe vurdular. Ama dedim ki ben seçilmiş bir belediye başkanı olarak gez, Karadeniz'i konuş anlat. Köyüme gittim, aile büyüklerime dua ettim. Annemle babamla kardeşimle doğduğum eve gittim ve dedim ki hakkınızı helal edin. İnsan doğduğu yerde yaşadığı yerde herkesin helalliğini almalı. Şuanda Giresun'da enerjinizi gözlerinizden alıyorum. Diyorsunuz ki bu bizim canımız, ciğerimiz... Gücüm bin kat daha arttı’ dedi. 

18 GÜNDE ÇILDIRDILAR, 1800 GÜNDE ONLARI DELİRTECEĞİM

İmamoğlu sözlerini özetle şöyle sürdürdü:

‘Ben siyasete ilk çıktığım günden beri ahlaklı siyaset yapacağız dedim. Tek bir gün kötü söz konuşmadım, konuşmayacağım. Sizler beni izlerken, konuşmalarımı dinlerken çocuklarınızın kulaklarını kapatmayacaksınız. Birileri kötü sözü adet haline getirmiş, birileri işi gücü bırakmış benimle uğraşıyor. Bakın seçildim, 18 gün görev yaptım. 18 günde İstanbullu'ya hizmet ettim. İnsanların hayatı daha ucuz yaşaması için adımlar attım. Bu insanlar yaptıklarımı görünce çıldırdılar. 18 günde çıldırdılar ya size söz veriyorum 1800 günde onları delirteceğim. Akılları şaşacak.

ALLAH AKIL FİKİR VERSİN BUNLARA

Efendim neymiş Ekrem'in soyu sopu. Ben ailemin kim olduğunu biliyorum. Benim ailemi kim olduğumu herkes bilir. Efendim Yunanmış Pontusmuş. Allah akıl fikir versin bunlara. Bir daha dua edin, Allah akıl versin bunlara. Ben bunların yürüdüğü akılsız yoldan gitmeyeceğim, yüzümü size döneceğim.

BEN BİR TEK ANAMIN KUCAĞINI BİLİRİM, BİR DE MİLLETİMİN DEĞERLERİNİ

Şimdi bu arkadaşlar iş üretemiyor ya uydurma işler. Efendim terör örgütleriyle bağlantısı varmış. Öyle laflar kullanıyorlar ki üzülüyorum. Hepsini var ya Allah'a havale ediyorum. Bu iftira, bu yalan konuşma huyu kötü bir şey, bir başladımı böyle gider. Biri dedi ki terörün kucağında. Ben dedim ki ben bir tek anamın kucağını bilirim bir de milletimin değerlerini iyi bilirim.

BU ÜLKENİN TEK LİDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR

Türkiye'nin sınırlarına, bayrağına, havasına, suyuna, doğasına, bu ülkenin kuruluş değerlerine cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkacağım. Bu ülkenin tek lideri Mustafa Kemal Atatürk'e ve bu ülkenin değerlerine bağlı kalacağım...'

Bu haber 1721 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ŞENLİKOĞLU'NDAN ANLAMLI TALEP

ŞENLİKOĞLU'NDAN ANLAMLI TALEP TIME GÜNCEL HABER- Kırgızistan Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüralıyev’i makamında ağırlayan Giresun Belediye Başkanı Ayt...

MHP'Lİ BAŞKANDAN CANİKLİ'YE REST!

MHP'Lİ BAŞKANDAN CANİKLİ'YE REST! TIME KAYNAK HABER- Giresun’un Alucra Belediyesi'ne 2017 yılında Albayrak Grubu tarafından hibe edilen sıcak asf...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi