GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

AKP MASALDA; GİRESUNLU İCRADA

AKP MASALDA; GİRESUNLU İCRADA

Tarih 31 Ocak 2019, 03:12 Editör Dursun ONUR

TIME EKONOMİ YORUM-ANALİZ HABER- AKP masal okuya dursun Giresun’da binlerce kişi icra dosyaları dolayısıyla varlık-yokluk mücadelesi veriyor.


AKP güllük gülistanlık hesabı masal okuya dursun tüm ülkede olduğu gibi özelde  Giresun’da da ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlar haciz ve icra kıskacında boğuluyor. 

AK Parti sözcüleri ekonomide istedikleri kadar manipülasyon manasına vaziyeti kurtarmak pahasına algı oyunu adına her en kadar pembe tablolar çizerse çizsin, rakamlar gerçeğin hiç de söylendiği gibi olmadığını ortaya koyuyor.

VATANDAŞ ALGI OYUNLU MASALLARI YEMİYOR ARTIK

Son verilere göre, tüm ülkede olduğu gibi Giresun’da da ekonomik sıkıntılar nedeniyle borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı gün geçtikçe artarak rekora koşuyor. Yani, Giresun’da da icralık olanların oranı her geçen gün katlanarak büyüyor.

GİRESUNLU İCRA VE HACİZ KISKACINDA

Bilhassa takipdeki bireysel krediler ve kredi borçları yüzünden nefes dahi alamaz hale geldiği savunulan ahalinin ötesi telefon, elektrik, su ve doğalgaz başta olmak olmak üzere temel ihtiyaçları manasına haciz ve icra kıskacında olduğu yüksek sesle konuşuluyor.

Tabiatıyla, herkesce malum olan ekonomik kriz nedeniyle tüketici ve bireysel kredi kartı borcunu ödeyemeyen Giresunlu'nun icra dosyaları hesabına mahkeme koridorlarında ömür tükettiği sır değil. Giresun genelinde haciz tehdidiyle mahkemeler, avukatlar ve icra müdürlükleri arasında mekik dokuyan vatandaşların tümden çetin günler yaşadığı da herkesce biliniyor.

Bu haber 1544 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

ÜRETİCİ ÜZERİNDE YİNE OYUN OYNANIYOR...

ÜRETİCİ ÜZERİNDE YİNE OYUN OYNANIYOR... TIME EKONOMİ HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, her yıl olduğu gibi fındık üretic...

BALLI MAAŞLI KARAN KİME HİZMET EDİYOR

BALLI MAAŞLI KARAN KİME HİZMET EDİYOR TIME ÖZEL HABER- Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyesi Nurittin Karan’ın konumu ve duruş...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi