GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

MESELE CAMİ Mİ KOLTUK MU EEE BE HOCA!?..

MESELE CAMİ Mİ KOLTUK MU EEE BE HOCA!?..

Tarih 27 Eylül 2018, 23:45 Editör Dursun ONUR

TIME ANALİZ KULİS HABER- Giresun Üniversitesi Rektörü Erzurumlu Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un aslında derdi cami mi koltuk mu?


Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, ekonomik kriz nedeniyle durma noktasına gelen ve üniversitenin yerleşkesinde inşaat halinde olan cami için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan destek istedi.

Cumhurbaşkanlığı makamının himayelerinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından finanse edildiği bilinen ve şimdilerde ekonomik krize takılarak inşaatı durduğu öne sürülen cami için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan yardım isteyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un önceliği tartışma konusu oldu.

Son olarak Yalova’da bir araya geldiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan, konjonktür gereği olsa gerek cami için maddi destek talebinde bulunan Coşkun’un tertiple evdeki tiyatro oyununa selamla muhtemel bütün hesaplarının altüst olacağı savunuluyor.

Giresun Üniversitesi’nde vizyon ve misyon gereği bilim üretmek yerine yapım halinde olan camiyi referans göstererek akademik manada ilim insanlığından uzaklaşarak (süslü püslü din ve duvar) edebiyatına sarılarak konumunu korumaya aldığı ileri sürülen Erzurumlu Rektör Coşkun’un görevden vazife çıkardığı ve bir buçuk sene sonra veda niyetine nihayete ermesine kesin gözüyle bakılan koltuğunu -din iman; cami- cemaat namına- sağlama almaya çalıştığı iddia ediliyor.

Bu haber 4020 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık & Yaşam

HALKIN BAŞKANI HER DAİM SAHADA!..

HALKIN BAŞKANI HER DAİM SAHADA!.. TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sahadan beri gelmiyor.

BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI

BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI TIME SAĞLIK HABER- Duroğlu Belde Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan’ın kızı Diyetisyen Zehra Kılıçaslan, Beslen...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi