MESELE CAMİ Mİ KOLTUK MU EEE BE HOCA!?..


Açıklama: TIME ANALİZ KULİS HABER- Giresun Üniversitesi Rektörü Erzurumlu Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un aslında derdi cami mi koltuk mu?
Kategori: Sağlık & Yaşam
Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2018
Geçerli Tarih: 20 Ekim 2019, 17:22
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7284Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, ekonomik kriz nedeniyle durma noktasına gelen ve üniversitenin yerleşkesinde inşaat halinde olan cami için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan destek istedi.

Cumhurbaşkanlığı makamının himayelerinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından finanse edildiği bilinen ve şimdilerde ekonomik krize takılarak inşaatı durduğu öne sürülen cami için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan yardım isteyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un önceliği tartışma konusu oldu.

Son olarak Yalova’da bir araya geldiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan, konjonktür gereği olsa gerek cami için maddi destek talebinde bulunan Coşkun’un tertiple evdeki tiyatro oyununa selamla muhtemel bütün hesaplarının altüst olacağı savunuluyor.

Giresun Üniversitesi’nde vizyon ve misyon gereği bilim üretmek yerine yapım halinde olan camiyi referans göstererek akademik manada ilim insanlığından uzaklaşarak (süslü püslü din ve duvar) edebiyatına sarılarak konumunu korumaya aldığı ileri sürülen Erzurumlu Rektör Coşkun’un görevden vazife çıkardığı ve bir buçuk sene sonra veda niyetine nihayete ermesine kesin gözüyle bakılan koltuğunu -din iman; cami- cemaat namına- sağlama almaya çalıştığı iddia ediliyor.