GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

SAHİ SİZ NERDESİNİZ SAYIN BAŞKANLAR!?..

SAHİ SİZ NERDESİNİZ SAYIN BAŞKANLAR!?..

Tarih 11 Ağustos 2018, 23:51 Editör Dursun ONUR

TIME ÖZEL DETAY HABER- Dolar ve avro, rekor üzerine rekor kırarken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’nın derin bir suskunluğa bürünmesi manidar bulundu.
Evet...
Beyler....
Efendiler...
Ağalar..
Meraktır.
Bu ketumluğu işlerinizin yolunda olduğuna ve haliyle keyfinizin gıcırlığına mı yoksa ilgisizliğinize mi yoralım?
Neyse...
Genelde.
Giresun kamuoyunun dilindedir.
Her iki başkanın garip sessizliği...
Ahalice.
Cümleten.
Ortakça.
Sorudur:
'Şimdi konuşmayacaklar da ne zaman konuşacaklar acaba' gibisine.
Biline.


Dolar ve avro, rekor üzerine rekor kırarken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’nın derin bir suskunluğa bürünmesi manidar bulundu.

CESARETİNİZ Mİ YOK? VEYA.....

Bir anlamda siyaset yaparak üstüne vazife olmayan olur olmaz her konuda ahkam kesmek babında fikir beyan ederek aklısıra gündemde kalmayı sürdüren her iki başkanın Türkiye'nin içine düştüğü ekonomik krize rağmen gıkını bile çıkarmaması bireysel menfaatler düzleminde tek kelimeyle ‘cesaretsizlik’ olarak değerlendiriliyor.

GİRESUN’DA SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ VAR MI?

2018 yılı başından bu yana liranın dolar karşısındaki kaybı yüzde 77’ye ulaşırken şirketlerin ve esnafın hızla iflasa sürüklenmesi ‘ekonomik felaketin’ habercisi olurken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ile Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’nın hiçbir şey yokmuş gibi ne bir ses ne bir nefes vermemesi örgütlülük manasında iki odanın da kurumsal kimliğini tartışmaya açtı.

BU SESSİZLİK NEDEN ACABA?

Ekonominin sürüklendiği vehamet orta yerde dururken, krizin acı faturasının büyük ölçüde en günahsız kesim olan emekçiler, emekliler, esnaflar ve sade yurttaşlara çıkacağı, dahası işverenlerin de sırtına büyük yük getireceği tartışma götürmezken her iki oda başkanının ölüm sessizliğine bürünmesi Giresun’da aslında sivil toplum örgütlerinin olmadığını bir kere daha gösterdi.

BÜTÜN İŞLEVİNİZ AİDAT TOPLAMAK MI?

Üyelerinin haklarını savunmak ve sorunlarına çareler üretmekle sorumlu oda başkanları Çakırmelikoğlu ve Kara’nın bu gidişten memnun olup olmadığını dillendirmesi gerekirken, tek söz etmeyerek sesini yükseltmemesi her iki kurumun adiat toplamaktan başka işlevlerin olmadığı yorumlarını da beraberinde getirdi.

Bu haber 2291 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

YERSEN, KARAN'DAN ÜRETİCİYE NUMARA

YERSEN, KARAN'DAN ÜRETİCİYE NUMARA TIME EKONOMİ HABER= Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta korkulanın olmadığını savunarak pembe tab...

AKP FİSKOBİRLİK’İ BATIRDI

AKP FİSKOBİRLİK’İ BATIRDI TIME GÜNCEL HABER- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’nin Fiskobirlik’i batırdığını söyledi.
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi