GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

FET֒NÜN GİRESUN’DA DA İMDAT ÇIĞLIĞI !..

FET֒NÜN GİRESUN’DA DA İMDAT ÇIĞLIĞI !..

Tarih 06 Temmuz 2018, 22:15 Editör Dursun ONUR

TIME KAYNAK DETAY HABER- Giresun dahil bütün ülke genelinde FETÖ ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle kamudan ihraç olanlar; teröristbaşı sümüklü, müritlerine DİL ÇIKARAN tescilli CIA ajanı ve Türkiye düşmanı hain Gülen'den yardım istemişler.


Giresun dahil bütün ülke genelinde FETÖ ile iltisaklı oldukları gerekçesiyle kamudan ihraç edilen personelin iş ve özel hayatlarında yol haritası belirlemek için örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e danışıldığına dair belgeler emniyet raporunda yer aldı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyetteki mahrem yapılanmasında yer alanların, kamu kurumlarından ihraç edilen mensupları adına örgüt elebaşı SÜMÜKLÜ Fetullah Gülen'den kendilerine yol haritası belirlemesi için yardım talebinde bulundukları belirlendi.

EMNİYET RAPOR HAZIRLADI

Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığınca, örgütün emniyet mahrem yapılanmasına yönelik operasyonlarda elde edilen belge ve dijital materyallerle ilgili rapor hazırlandı.

Örgütsel belge ve dijital materyallerin çözümünden oluşan ‘Emniyet Mahrem Yapılanması’ başlıklı raporda yer verilen ‘Tüm Kamu İhraçlar Arz’ isimli belgede, örgütün mahrem yapılanma üyelerinin 2 Eylül 2016'da yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) gereği kamudan ihraç edilenlere yönelik yol haritasını belirleme hazırlığında olduğu saptandı.

İLGİNÇ BİLGİLER DİKKAT ÇEKTİ

Rapordaki belgede, özelde Giresun genelde tüm ülkede KHK ile kaç kişinin kamu kurumlarından ihraç edildiğine ilişkin sayı yer aldı.

Ayrıca belgede kamudan ihraç edilenlerin mahrem yapılanmaya mensup örgüt üyeleri aracılığıyla vatan- millet, bayrak-devlet haini Gülen'e iletilmek üzere ihraç sonrası süreçte nerede yaşayacakları, maddi durumları, özlük hakları, hareket tarzları gibi konularda tavsiyeler istediğine ilişkin bilgiler dikkati çekti.

YURT DIŞINA ÇIKMAK İÇİN GÜLEN’DEN İZİN TALEBİ

Ele geçirilen belgelerde, FETÖ'nün mahrem yapılanma üyelerinin, ABD ve AB kontrollü teröristbaşı CIA elemanı örgüt elebaşı Gülen'den kamudan ihraç edilenler ve soruşturma kapsamında bulunanların yurt dışına çıkmak için talepte bulunduğu tavsiyelere ilişkin şu ifadeler yer aldı:

ÖRGÜT ÜYELERİMİZ ŞOK YAŞIYOR

‘İhraç edilenlerin tamamına yakını bizim arkadaşlarımızdır. Bazı arkadaşlarımızın hem kendisi hem de eşi ihraç olmuştur. İhraç olan öğrencilerimizle birlikte önemli ölçüde kamuda çalışan ve birimimizde öğretmen olarak istihdam ettiğimiz arkadaşlarımız bulunmaktadır. İhraç olan arkadaşlarımız olayın ilk şokunu yaşamaktadırlar. Aileleri ve çevrelerinden duydukları incitici sözler de moral ve motivasyonlarını bozmaktadır. Bu durumdaki arkadaşlarımızın hizmet aidiyetlerinin korunması ve güçlenmesi, moral ve motivasyonlarının arttırılması adına tavsiyelerinizi lütfeder misiniz?

ENSAR- MUHACİR KARDEŞLİĞİ OYUNU

Bu kapsamda arkadaşlarımıza yol haritası olması açısından belli bir birikimi olmayan veya yakınlarından herhangi bir destek alamayacak öğretmen ve öğrencilerimiz için öncelikle ensar-muhacir kardeşliği tesis edeceğiz. Bununla birlikte öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızdan maişetlerini temin etme amacıyla kendi memleketlerine taşınma konusunda çokça talep gelmektedir. Bu konudaki yaklaşımımız nasıl olmalıdır?

NASIL BİR YOL İZLEYELİM. NE TAVSİYE BUYURURSUNUZ?

İhraç olan şu an herhangi bir adli tatbikata uğramamakla beraber ByLock veya farklı deşifre listesinde yer alanların yurt dışına herhangi bir yolla çıkmaları konusunda ne buyurursunuz? Kamuda farklı pozisyonlarda çalışırken ihraç olan ve aile desteğiyle özel sektörde iş kurabilecek veya ailesinin mevcut iş yerini yürütebilecek arkadaşlarımıza yönelik bakış açımız ne olmalıdır? Gerek memleketine yerleşen, gerekse yeni iş bulan veya kuran arkadaşlarımız tekrar kurumlarına dönecek şekilde mi planlama yapmalı yoksa düzenlerini uzun süre bu şekilde devam ettirecek tarzda mı hareket etmeli?

Her ne kadar OHAL kararnamelerine yönelik yargısal denetim konusunda sınırlamalar olsa da ihraç olan tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızın idare yargıya, AYM ve AİHM'e müracaat ederek hukuksal mücadelelerini sonuna kadar götürmelerini tavsiye edeceğiz. Bu konuda arkadaşlarımızı motive etme adına ne tavsiye buyurursunuz?’

Bu haber 1920 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GİRESUN TELEFERİĞE KAVUŞUYOR

GİRESUN TELEFERİĞE KAVUŞUYOR TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediyesi tarafından Çinli bir firma tarafından finansman desteği sağlanacak teleferik ...

GÖREV SÜRESİ BİTEN ENCÜMENLERE PLAKET

GÖREV SÜRESİ BİTEN ENCÜMENLERE PLAKET TIME GÜNCEL HABER- Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 1 yıllık görev süresini dolduran il encümenlerini plaketl...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi