GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN’DA YATIRIM COŞKUSU YAŞANDI

GİRESUN’DA YATIRIM COŞKUSU YAŞANDI

Tarih 11 Haziran 2018, 21:36 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- Giresun'un damadı Bakan Eroğlu, Giresun'da yapılan 163 milyon liralık yatırımları anlattı.


Giresun'un damadı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Giresun'da 163 milyon lira yatırım bedelli 13 tesisin temel atma ve açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreni öncesi Bakan Eroğlu, Giresun Valiliği'nde AK Parti Giresun Milletvekilleri ve Milletvekili adayları Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, diğer milletvekili adayları Kadir Aydın ve Serdar Demirkan'ın yanısıra Vali Harun Sarıfakıoğulları ve daire amirlerinin katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıda açıklama yapan Bakan Eroğlu, 163 milyon lira bedelli 13 tesisin açılış ve temel atma törenini yapmak için Giresun'da bulunduğunu söyledi.

GİRESUN'UN DAMADINDAN 163 MİLYON LİRALIK PROJE

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ‘Giresun'da 13 tesisten 2'sinin açılışını gerçekleştireceğiz, 11 tesisinse temelini atacağız. Tesislerin biri Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce, biri ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nce Giresun'a kazandırıldı. Orman Genel Müdürlüğü’nce yapılacak 1 ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak bir tesisin de temeli atılacaktır. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 13 tesisin maliyeti ise 163 milyon lira değerinde çok önemli projelerdir’ dedi.

GİRESUN'UNDA TEMELİ ATILACAK PROJELER

Bakan Eroğlu devamla, ‘Bu projeler içerisinde DSİ tarafından inşa edilecek Çamoluk Usluca Barajı, Çamoluk Yenice Barajı, Şebinkarahisar Dönençay Barajı Sulaması, Alucra Barajı Sulaması, Şebinkarahisar Ovacık Barajı Sulaması, Şebinkarahisar Toplukonak Göleti Sulaması, 3 taşkın koruma tesisi ile ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarla, Köroğlu Tabiat Parkı Yaban Hayatı Eğitim Merkezi’nin temelini atacaktır. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 28 bin 80 dekar zirai alan suya kavuşacak. Bir milyon 140 bin metreküp su biriktirilecek. İl merkezi ve 3 ilçe taşkın zararlarından korunacak’ ifadelerini kullandı.

GİRESUN’A BUGÜNE KADAR 1 MİLYAR 300 MİLYON LİRA YATIRIM YAPILDI

Bakan Eroğlu, 2017'nin eylül ayında Giresun'a geldiğinde 102 proje müjdesini verdiğini de hatırlatarak bu projelerden 72 tanesinin tamamlandığını, kalan 30 projenin ise bir kısmının bu yıl içerisinde tamamının ise 2019 yılı içerisinde hizmete açılacağını söyledi. Eroğlu, ayrıca Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından bugüne kadar Giresun'a 1 milyar 300 milyon lira yatırım yapıldığını da sözlerine ekledi.

Bu haber 1586 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ekonomi

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?..

GİRESUN’A CEZA MI KESTİN BAY KENAN!?.. TIME ÖZEL YORUM -ANALİZ HABER- Giresun’a kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında Toplum Yararına Çalışma Prog...

ÇAKIRMELİKOĞLU’NA HİZMET ÖDÜLÜ...

ÇAKIRMELİKOĞLU’NA HİZMET ÖDÜLÜ... TIME EKONOMİ HABER- Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na ‘Hizmet Şeref Pl...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi