GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

EKİZ’DEN MALUM-SEN’E KURŞUN GİBİ SÖZLER

EKİZ’DEN MALUM-SEN’E KURŞUN GİBİ SÖZLER

Tarih 17 Mart 2018, 21:04 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL SAĞLIK HABER- Türk Sağlık- Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, Malum- Sen olarak nitelediği Memur-Sen’e bağlı Giresun Sağlık-Sen’i yerden yere vurdu.

Giresun'da AKP' ye yandaşlık yapan Sağlık-Sen'e bağlı sağlıkçıları 'İSTİFAYA' çağıran Ekiz çok sert konuştu.

Memur-Sen Giresun İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral’i topa tutan Başkan Ekiz, 'Bu Malum-Sen’e oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğu gerçeğini hatırlatalım' dedi.


Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, çıkarları gereği yandaş ve candaş manasına hükümete yakınlığıyla bilinen ve adını anmayı tercih etmeyerek Malum- Sen olarak nitelediği Memur-Sen’e bağlı Giresun Sağlık-Sen’i yalancılıkla suçladı.

Memur-Sen Giresun İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral’i topa tutan Başkan Ekiz, sağlık çalışanlarının kandırıldığını söyledi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI KANDIRILDI

‘Günlerdir ‘müjde, 14 Mart’ta yıpranma payı geliyor’ diyerek yaygara koparan sözde yetkili sendikanın bu sene de sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı’ diyen Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, ‘5 senedir hep aynı müjdeyi verip, hayırlı olsun mesajları atan bu zihniyetin sağlık çalışanlarını yine kandırdığını cümle âlem bir kez daha gördü’ dedi.

İPLİKLERİ PAZARA ÇIKTI

Başkan Ekiz, yaptığı açıklamada, isim vermeden Memur-Sen Giresun İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral’i eleştirdi.

Ekiz,' Ankara’da binbir takla ile kendilerini resmi törenlerde ziyaretçi locasına aldırıp, sonra da memlekete dönünce ‘Ankara’ya gitti yıpranma payını aldık geldik”  diyeceğiz diye hesap yapanların yine hesapları şaştı. İplikleri pazara çıktı’ dedi.

YÜZÜNÜZ KIZARDI MI, BİRAZ UTANDINIZ MI?

Başkan Ekiz, ‘Kendileri inandımı bilmiyoruz ama yalanları 14 Mart’ın yatsı namazından hemen sonra ortaya döküldü. Yüzleri kızarmış mıdır, biraz utanmışlar mıdır? Bu vatandaşlar çıkıp tüm sağlık çalışanlarından özür dileyecekler midir? Bu soruların cevabını bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey vardır. O da, hak verilmez alınır gerçeğidir. Bunu, bizim mücadele ile elde ettiğimiz kazanımlarımız kadar, Malum-Sen’in eylem yapmadan, sağlık çalışanları için hiçbir çalışma yapmadan, emek harcamadan 5 yıldır yıpranma payını alıyoruz diyerek oyalaması da göstermiştir’ şeklinde konuştu. ^

İSTİFAYA AÇIK DAVETİYE

Giresun'da ve Sağlık-Sen'e bağlı üyeleri 'İSTİFAYA' çağıran Ekiz, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Müjde ve yalanlarla kazandık diyenlerin hep kaybettirdiğini çalışanlar görmüştür. Bu Malum-Sen’e oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğu gerçeğini hatırlatıyoruz. Hastanede koltuk tutup, Ankara’da ziyaretçi koltuklarına sıkı sıkıya yapışarak sorunlar çözülmez. Bu vesileyle sağlık çalışanlarına da bir hatırlatma ve gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyoruz.

MALUM-SEN’E NE KADAR KATLANACAKSINIZ

5 yıldır yıpranma payı müjdesi verip, 14 Mart’ı zehir eden, toplu sözleşmede attığı imza ile çalışanın ekonomisini yok eden bu malum-sen’e daha ne kadar katlanacaksınız? 244 bin sağlık çalışanı bunlara üye olarak kalmaya devam ettiği takdirde sorunlar artarak devam edecektir.

MÜJDE-SEN'E (!) HAK ETTİĞİ DERSİ VERİN

Zalimin zulmüne katlanılırsa zulüm daha artacaktır. 244 bin sağlık çalışanı arkadaşımız bunlara üye olarak kaldıkları sürece diğer 500 bin çalışanın da vebalini almaktadırlar. Onlara çağrımız bu müjde-sen’e gereken, hak ettiği dersi vermeleridir.’


Bu haber 5913 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sağlık

DEVLET HASTANESİ KAPATILAMAZ

DEVLET HASTANESİ KAPATILAMAZ TIME SAĞLIK HABER- Memur Sen'e bağlı Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Sağlık Bakanlığı tarafından y...

ÖZTÜRK BAKIN HANGİ MÜJDEYİ VERDİ!

ÖZTÜRK BAKIN HANGİ MÜJDEYİ VERDİ! TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğit...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi