GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Ali Baba

GİRESUN BAROSU KAZAN KALDIRDI

GİRESUN BAROSU KAZAN KALDIRDI

Tarih 08 Şubat 2018, 22:50 Editör Dursun ONUR

TIME AYRINTI HABER- Türkiye Barolar Birliği isminden’ Türkiye’ ibaresinin kaldırılacak olmasına Giresun Barosu’ndan büyük tepki geldi. Baro resmen isyan etti.
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’na destek veren Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir ve yönetim kurulu üyeleri konu ile ilgili yazılı bir basın bildirisi yayınladı.


Türkiye Barolar Birliği isminden ’Türkiye’ ibaresinin kaldırılacak olmasına Giresun Barosu’ndan çok sert tepki geldi. Giresun Barosu konu ile ilgili basın bildirisinde bulundu.

GİRESUN BAROSU'NDAN RESMİ AÇIKLAMA

Türkiye Barolar Birliği (TBB) isminden ‘Türkiye’ ibaresinin kaldırılacağı, geçtiğimiz günlerde ulusal basında yer aldı. Birliğin ön ismi olan 'Türkiye’nin kaldırılacak olmasına Giresun Barosu’ndan tepki gecikmedi. Baro, konu ile ilgili resmi Web sitesinden yazılı bir basın bildirisi yayınladı.

TÜRKİYE İBARESİNİN KALKMASINDAN ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ

Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir ve yönetim kurulu üyelerinin imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde, ’Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Türkiye Barolar Birliği adından ‘TÜRKİYE’ ibaresinin kaldırılması ve avukatların barolara üyelik zorunluluğunun kaldırılmasına ilişkin istek ve açıklamaların yapılmasından büyük üzüntü duymaktayız’ denildi.

KİMSEYE FAYDASI OLMAYACAK

Türkiye Barolar Birliği hiçbir zaman iktidar ya da muhalefetten, o partiden veya bu partiden olmadan her zaman Türk Milleti’nden ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden yana olmuştur’ denilen açıklamada  ‘Ulusal birliğe en ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde savunmanın tek temsilcisi olan baroların çatı örgütü olan TBB’nin ön ismi olan ‘TÜRKİYE’ sözcüğünü kaldırmanın kimseye faydası olmayacaktır’ ifadeleri kullanıldı.

O PARTİDEN BU PARTİDEN YANA DEĞİL, MİLLETİN YANINDAYIZ

Giresun Baro Başkanı Av. Soner Karademir imzasıyla yönetimi adına yapılan yazılı açıklamada ‘Giresun Baromu’zun ve Türkiye Barolar Birliği’’nin her söylemi, her uyarısı, her duruşu, her zaman milli olmuştur. Bu bağlamda Türkiye Barolar Birliği hiçbir zaman iktidar ya da muhalefetten, o partiden veya bu partiden olmadan her zaman Türk Milleti’nden ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden yana olmuştur. Türkiye Barolar Birliği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni insanlığa karşı suç işlemekle suçlamaya kalkışan iç ve dış mihraklara karşı da her zaman ülkemizi savunmuştur’ denildi.

GİRESUN BAROSU TERÖRLE MÜCADELEYİ DESTEKLİYOR

Açıklamada, ‘Fırat Kalkanı ve Afrin harekatlarının daha ilk saatlerinde Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma hakkını kullandığını dile getiren ve bunu gerekçeleriyle ortaya koyan da Türkiye Barolar Birliği’dir. Zeytindalı Harekatı’nın ilk gününde 103 bin avukatı temsilen Kilis’te sınırda, askerlerimizin, halkımızın yanında olan da Türkiye Barolar Birliği’dir' vurgusu yapıldı.

ZAMAN AYRIŞMA DEĞİL, DAYANIŞMA ZAMANIDIR

Baro'dan yapılan yazılı açıklamada devamla, 'Giresun Barosu ve Türkiye Barolar Birliği devletimizin terör örgütleriyle mücadelesinde her zaman yanında olmuş ve her platformda bu mücadeleyi desteklediğini de açıkça ifade etmiştir. Buradan bir kez daha devletimizin tüm bu yöndeki mücadelesini desteklediğimizi ilan ediyoruz. Ülke olarak zaman ayrışma değil dayanışma; elele tutuşma; sırt sırta; omuz omuza verme zamanıdır. Hangi siyasi, ideolojik, dini, sosyal görüşe sahip olursak olalım tek Türkiye için herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Bu nedenle savunma örgütünün tüm ülkeye aidiyetini anlatan kurumsal kimliğimizin başında yer alan ‘TÜRKİYE’ sözcüğünün kaldırılması kimseye fayda sağlamayacak' değerlendirmesi yapıldı.

 

Bu haber 1726 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GİRESUN MHP'DE İTTİFAK ÇATLAĞI!

GİRESUN MHP'DE İTTİFAK ÇATLAĞI! TIME GÜNCEl ÖZEL KULİS HABER- Giresun'da AKP ile MHP arasındaki uzlaşma ülkücü tabanı ayağa kaldırdı. MHP'y...

GİRESUN'DA FETÖ'DEN 5 TUTUKLAMA

GİRESUN'DA FETÖ'DEN 5 TUTUKLAMA TIME SON DAKİKA HABER- FETÖ soruşturması kapsamında Giresun'da gözaltına alınan 7 şüpheliden 5'i tutuklan...
HAİNİN ADI YOK VE GAZETECİ MİLLETİ21 Aralık 2015

Sayaç


HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi