CHP’Lİ BEKTAŞ’TAN BÜTÇE ELEŞTİRİSİ


Açıklama: GİRESUN TIMEPOLİTİKA HABER- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, meclis toplantısında AK Parti ve MHP oyları ile kabul edilen bütçe ile ilgili eleştirilerini dile getirdi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2023
Geçerli Tarih: 18 Nisan 2024, 03:52
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9897


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, meclis toplantısında AK Parti ve MHP oyları ile kabul edilen bütçe ile ilgili eleştirilerini sunarken, Belediye Başkanı Şenlikoğlu'na sorular yöneltti.

Bektaş açıklamasında,'Belediye idarecileri bütçenin yaklaşık yüzde 55 artırılmasını büyük bir marifet olarak lanse etmeye çalışmaktalar. Oysaki belediye borç batağına düşmüş geride kalan 4,5 yılda iflas edecek seviyeye getirilmiştir. Bugün belediyeyi dışarıdan malzeme alamayacak noktaya getiren idareciler muhasebe oyunları ile seçim öncesi algı yapmaya çalışmaktadırlar' dedi.

Başkan Bektaş,'Basın aracılığı ile soruyoruz: Onaylanan bütçe incelendiğinde bütünde bütçe yaklaşık yüzde 55 oranında artırılırken, Fen İşleri Müdürlüğü'nün bütçesi neden yüzde 22 oranında artırılmaktadır. Kaldırımlar çökerken, altyapı ile ilgili sorunlar devam ederken 2024 yılında Fen İşleri'nin bütçesini daraltma amacınız nedir? Bütçe yüzde 55 artırılırken temizlik işleri bütçesi neden bu oranın altında artırıldı? Şehirde temizlik işleri ile ilgili bu kadar şikâyet varken temizlik bütçesinin daha da daraltılması ne anlama gelmektedir? Bütçesi yüzde 36 oranında artırılan İtfaiye Müdürlüğü'nün bütçesi yüzde 85 oranında artırılan Özel Kalem Müdürlüğü kadar değeri yok mu? Soruyoruz. Bu bütçenin içerisinde yargı yoluyla geri dönen personellerin hakedişleri ayrıldı mı?' çıkışında bulundu.