HAVALİMANININ KAPASİTESİ ARTIRILIYOR


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Ordu – Giresun Havalimanı’nda gerçekleşecek kapasite artırımı sonrası aynı anda 5 uçak park edilebilecekken, 9 uçağın park edebileceğini kaydetti
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 10:42
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9893


AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı’nda gerçekleşecek kapasite artırımı sonrası aynı anda 5 uçak park edilebilecekken, 9 uçağın park edebileceğini kaydetti.

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın kapasite artırımı sebebiyle 12 Kasım’a kadara geçici olarak uçuşlara kapatılacağını anımsattı.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyon projelerinden olan 22.05.2015 yılında hizmete alınan Ordu-Giresun Havalimanı'mızda gelinen süreçte uçuş sefer sayılarının artışına mukabil apron park pozisyonun genişletilmesi ve uçakların 'taksi' hareketini hızlandırmak adına ilave taksi yolu yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur. İnşaat çalışmaları sonucunda uçuş can ve mal emniyetinin riske edilmemesi kapsamında Havalimanımız 1-12 Kasım tarihleri arasında hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek, ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için kapatılacaktır. Bu yatırım sonrası aynı anda 5 uçak park edebiliyorken, 9 uçak park edebilecek. Bu da kapasite artırımı için çok önemli. Hemşehrilerimiz müsterih olsun, 13 Kasım itibariyle uçuşlar kaldığı yerden devam edecek' ifadelerini kullandı.