DERELİ’DE ŞERAFETTİN VURGUN SESLERİ!..


Açıklama: GİRESUN TIME ÖZEL HABER- AK Parti'den Dereli Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu açıklayan Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun emin adımlarla hedefine ilerliyor.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 10:13
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9890


AK Parti'den Dereli Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu açıklayan Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun emin adımlarla hedefine ilerliyor.

AK Parti Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için şimdiden hazırlıklara başlarken üç dönem kuralı da gündemdeki yerini koruyor. 

Kulis bilgilerine göre, AK Parti'de belediye başkan adayları belirlenirken 3 dönem kuralının uygulanacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu kapsamda Giresun'un Dereli ilçesinde 3 dönemdir Belediye başkanlığı görevini yürüten Kazım Zeki Şenlikoğlu'nun partide yeniden aday yapılmayacağı ifade ediliyor. Haliyle mevcut başkan Şenlikoğlu'nun 3 dönem kuralına takılması durumunda yerine Derelili olan Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Şerafettin Vurgun'nun aday gösterilmesi bekleniyor.

DERELİ’DE ŞERAFETTİN VURGUN SESLERİ!..

Öyle ki geçtiğimiz günlerde AK Parti'den Dereli Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu açıklayan Vurgun şimdiden kolları sıvadı. Kamuoyunda projeci isim olarak tanınan Vurgun’un aday adaylığı ilçede ve teşkilatlarda büyük heyecan yarattı.

Gerek il merkezinde ve gerekse ilçede oy potansiyeli yüksek bir isim olarak bilinen Vurgun’un aday gösterilmesi halinde seçimi kazanacağından şüphe edilmiyor. İlçede güçlü isim olan Vurgun'un partisi dışında başka partilerden de oy alacağı kaydediliyor.

EKİP RUHUYLA ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞACAĞIZ

Ekip ruhuyla çözüm odaklı çalışma disiplinine sahip olduğu herkesçe bilinen mühendis Vurgun,'19 yıllık belediye tecrübesi ve 23 yıllık mühendis tecrübesi olan birisi olarak doğa harikası Dereli’mizi hakettiği bir üst lige taşıyacağız. Bunun için her kesime hitap eden çok önemli projelerimiz hazır. Partim layık görür ve Allahda bana doğduğum ilçeye Belediye Başkanı olarak hizmet etmeyi nasip ederse tüm deneyimlerimi ve tecrübelerimi ortak akıl ile birlikte Dereli için ortaya koyacağım' şeklinde konuştu.

ŞERAFETTİN VURGUN KİMDİR?

20.11.1975 tarihinde Dereli ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Dereli'de, lise eğitimini Trabzon lisesinde, lisans eğitimini de Atatürk Üniversitesi Makina Mühendisliğini bitirerek tamamladı. KTÜ Sosyal Bilimler Fakültesinde Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak, Yerel Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Üzerine bir kitap çalışması yaptı.

Diğer taraftan, Açıköğretim İktisat bölümü 3. Sınıf'ta eğitim hayatını sürdürüyor..2001-2005 yılları arasında özel bir şirkette şantiye şeflikleri, teknik müdürlükler yapmış; İstanbul,Kocaeli,İzmir,Samsun, Trabzon gibi bir çok ilde çalışma fırsatı da buldu.

2005 Yılı sonu itibarı ile Giresun Belediyesi'nde göreve başlayan Vurgun, halen Başkan Yardımcısı olarak görevini devam ettiriyor. Evli ve 2 çocuk babası olan Vurgun, orta derecede İngilizce biliyor.