AKP’DE CANİKLİ DÖNEMİ SONA ERDİ


Açıklama: GİRESUN TIME SICAK HABER- AKP’nin 'A takımında’ yer alan Giresun eski milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli’ye yeni yönetimde yer verilmedi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 07 Ekim 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 09:31
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9888


AKP büyük kongresinde Genel Başkan Erdoğan, 75 kişilik MKYK’da 50 ismi çizdi. Genel Başkan Yardımcısı Giresun eski milletvekili Nurettin Canikli de yeni listeye giremedi.

AKP 4. Olağanüstü Büyük Kongresi, bugün Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı. Erdoğan 1399 oyun tamamını alarak yeniden AK Parti Genel Başkanlığına seçildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 75 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesindeki değişiklikler dikkati çekti. Partinin ağır toplarından Genel Başkan Yardımcısı Giresunlu hemşehrimiz Nurettin Canikli de yeni yönetimde liste dışı kaldı.

Anımsanacağı gibi, AKP'nin kurucularından olan Canikli, Giresunlu Rabi Naz cinayetiyle anılıyor ve Başbakan Yardımcılığı yaptığı dönemde kendisine bağlı TMSF'deki şirketlere akrabalarını yerleştirmesi ve yakınlarının birçok skandala adının karışmasıyla hedef yapılıyordu.