DEV PROJE TAM GAZ İLERLİYOR!


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun dev projeleri arasında yer alan ve yapımı Aralık 2021’de başlayan Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projesi belirlenen takvim doğrultusunda ilerliyor.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2023
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:01
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9886


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun dev projeleri arasında yer alan ve yapımı Aralık 2021'de başlayan Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projesi belirlenen takvim doğrultusunda ilerliyor.

Devam eden projeyi yerinde inceleyen ve şantiye yetkililerinden bilgiler de alan Başkan Şenlikoğlu, Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Projenin yüzde 43'ünün tamamlandığını, kalan bölümlerinin de 2025 yılına yetiştirileceğini kaydeden Başkan Şenlikoğlu, Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projesi ile Karadeniz balıkçılığı kalbinin Giresun'da atacağını kaydetti.

İSTİSNAİ BALIKÇI BARINAKLARINDAN BİRİ OLACAK

Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada,'Türkiye'nin en büyük balıkçı barınağının yapımı devam ediyor. 85 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa ediliyor, diğer taraftan 935 metre uzunluğunda büyük bir mendireğe sahip. 260 metre uzunluğunda yine tali mendireği var. 768 metre rıhtımı ve 365 metre de çekek yeri var. Bu niteliği ile 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizin balık ticaretinin artması noktasında büyük teknelerin yanaşabileceği ciddi bir yer burası. 2 ile 5 metre arasındaki farklı derinliğe sahip rıhtım alanlarıyla her tür teknenin yanaşabileceği bir yer olacak. Bu niteliği itibariyle de ülkemizdeki istisnai balıkçı barınaklarından biri olacak' dedi.

ŞEHRİMİZ BİR BALIK MERKEZİNE DÖNÜŞECEK

'Bu alan üzerine kurulumu yapılacak 50.000 adet kasa kapasiteli soğuk hava deposu balık merkezi ile birlikte şehrimize kazandırılacak önemli bir unsur’ diyen Şenlikoğlu,’Bu yatırım Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın ardından Tarım ve Orman Bakanlığımıza aktarıldıktan sonra Giresun Belediyemizle birlikte hep beraber şehrimizin bir balık merkezine dönüşmesi için balık halini oluşturmaya başlayacağız. Konum olarak nitelik olarak güzel bir şekilde inşa ediliyor. Şehrimizin ticaretine, şehrimizin geneline yansıyacak çok ciddi bir ticareti merkez haline gelecek. Karadeniz’den çıkan deniz ürünlerinin bu proje ile Giresun’umuzdan iç bölgelere de rahatlıkla ulaştırabileceği bir merkez olacak' ifadelerini kullandı