GİRESUN’A 400 MİLYON EK ÖDENEK ÇIKARILDI


Açıklama: GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun’a 400 milyon TL’lik ek ödenek çıkarıldığını açıkladı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2023
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:45
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9885AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun'a 400 milyon TL'lik ek ödenek çıkarıldığını açıkladı.

Saha çalışmaları kapsamında Batlama Vadisi'nde de bir dizi incelemelerde bulunan Temür, ilk olarak Çakırmelikoğlu Maden Suyu İşletmesi Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne ait Freşa'nın Çimşir Köyü'nde yeni yapacağı fabrikanın selden zarar gören duvarlarını inceledi.

Milletvekili Temür, Çimşir Köyü'ndeki incelemelerinden sonra 2020 yılında yaşanan sel felaketinde 3 vatandaşın hayatını kaybettiği Osmaniye ile Erimez arasındaki karayollarının yaptığı imalatları ve yapılacak işleri yerinde inceledi.

Afetten etkilenen bölgelerde başlatılan çalışmaların ivedilikle tamamlanması için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yapılan görüşmeler neticesinde Giresun'a 400 milyon TL'lik ek ödenek çıkarıldığını söyleyen Temür,'Şehrimizdeki eksikliklerin giderilmesi ve afetin izlerinin tamamen silinmesi için başlatılan çalışmaları bizlerde yakından takip ediyoruz' şeklinde konuştu.