SEÇİME KENDİ ADAYIMIZLA GİRECEĞİZ


Açıklama: GİRESUN TIME ÖZEL HABER- İYİ Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu net konuştu: Seçime kendi adayımızla gireceğiz.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 10:38
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9883İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yerel seçimde 81 şehirde aday çıkacaklarını açıklaması sonrasında gözler Giresun'a çevrildi.

31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere parti olarak tek başlarına girecekmiş gibi hazırlandıklarını ve her ilde aday çıkaracaklarını söyleyen Akşener'in Giresun'da nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu oldu.

Giresun'da AK Parti-MHP ittifakının sürmesi beklenirken, İYİ Parti'nin CHP'ye kapıları kapatması yerel seçim kulislerini hareketlendirdi.

Giresun genelinde DEVA, Gelecek, SP ve DP'nin esamesi bile okunmazken, kilit partilerden biri olması muhtemel İYİ Parti'nin kendi adayında ısrar etmesi pazarlıkta çıta yükseltmek olarak yorumlanıyor.

Öte yandan, gazetemize konuşan İYİ Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, yerel seçimlerde ittifaklar konusunda nasıl bir tutum izleyeceklerini dile getirdi. Giresun'da CHP ile birlikte hareket etmeyeceklerini kaydeden Bektaşoğlu, hiç bir pazarlık hesabı yapmadıklarını savunarak teşkilat olarak ittifak arayışlarının olmadığını belirtti.

Seçime kendi adaylarıyla gireceklerinin altını çizen Bektaşoğlu, Giresun merkezde partisinin olası başkan aday adaylarından birisinin de genç iş insanı Salih Özkan olduğunu ve süreçte başka isimlerin de gündeme geleceğini vurguladı.