AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sel afetinde vatandaşların hiçbir zaman mağdur olmasına fırsat vermeden çözme yolunda gayretler gösterdiklerini ifade etti.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 04 Eylül 2023
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:25
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9879


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, kentte 2 Eylül'de etkili olan sağanak sonucu oluşan hasarın giderilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Giresun'da etkili olan sağanak yağış sonrası yollarda oluşan hasar onarılıyor. Bu kapsamda, merkez Hacısiyam Mahallesi’nin bazı sokak ve caddelerinde yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tam donanımlı vidanjörle birlikte kanal temizleme, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkama çalışması ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından da moloz ve yağışların getirmiş olduğu kalıntıları kaldırma çalışması gerçekleştirerek selin izleri siliniyor.

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bölgeye kısa süre içerisinde yüksek oranda yağış düşmesi sebebiyle bazı noktalarda su baskınları yaşandığını anımsattı.

VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMASINA FIRSAT VERMEDİK

Başkan Şenlikoğlu,'Bölgemize kısa bir süre içerisinde yüksek oranda yağışın düşmesinden dolayı bazı noktalarda su baskınları yaşandı. Afet seviyesinde olan bu aşırı yağışlarda sıkıntılar söz konusu olabiliyor. Bizler de bunları yerinde, anında, zamanında vatandaşımızın hiçbir zaman mağdur olmasına fırsat vermeden çözme yolunda gayretler gösteriyoruz. Bu yoğun yağış sonrası beklentimizin çok daha üzerinde bir sel afeti yaşadık ama anında müdahale ettiğimiz için sıkıntıyı minimum düzeye indirdik. Ayrıca karayolunda oluşan su birikintisini bir saat içerisinde tahliye ettik. Şimdi de ekiplerimiz ile afetin yoğun şekilde yaşandığı bölgelerde moloz kaldırma, temizleme, yıkama ve kanal temizleme çalışması yürütüyoruz' ifadelerini kullandı.