GİRESUN’UMUZA HAYIRLI OLSUN


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla projelendirilen ‘Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme’ çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2023
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 13:42
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9874


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun talimatıyla projelendirilen !Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme' çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Kısa bir süre önce ilk kazması vurulan DOKAP destekli 'Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme' projesi kapsamında altyapı çalışmaları ile eş değer üstyapı çalışmaları hız kesmeden sürüyor.

Vatandaşların konforlu bir alan içerisinde keyifle vakit geçirebilmeleri için 900 metrelik alan içerisinde; 250 m demir korkuluk, 1.877 m2 begonit parke, 3.300 m2 doğal granit parke taşı, 14 adet çift kollu aydınlatma direği, 54 adet tek kollu aydınlatma direği ile aydınlatılma için de 80 adet projektör gibi çalışmaların yapılması planlanıyor.  Güzergahı, tarihi ve kültürel yapısıyla yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken lokasyonlardan biri olan Özgürlük Yolu’nda çalışmaların kısa sürede tamamlanması için yoğun çaba sarf ediliyor.

GİRESUN’UMUZA HAYIRLI OLSUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 'Tarihimize ve kültürel varlıklarımıza değer veriyoruz. Tarihi Sokakbaşı Yenileme Projemizin ardından Özgürlük Yolu projemize de hemen başladık. Giresun'umuzun tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkartacak her iki projemizin de kısa sürede tamamlanması için mesai harcıyoruz. Şehrimizi güzelleştirmek, vatandaşlarımızın kültürel bağ kurduğu bu alanlarımızın hak ettiği değere kavuşturuyor olmak bizleri mutlu ediyor. Tarihi ve kültürel değerlerimizin gelecek yıllarda da yaşatılması adına gerçekleştirdiğimiz her iki projemiz şimdiden Giresun'umuza hayırlı olsun' dedi.