CANİKLİ’NİN ÜSTÜ ÇİZİLDİ (Mİ?)


Açıklama: GİRESUN TIME KULİS KAYNAK HABER- Giresun eski milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli’ye Ekim ayında yapılması planlanan kongre sonrası yönetimde yer verilmeyeceği ileri sürüldü.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 11:23
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9869


Giresun eski milletvekili ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli'nin 'topun ağzında' denilen isimler arasında olduğu savunuluyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy kaybıyla ilgili faturayı partinin ağır toplarına kesmeye hazırlandığı ileri sürüldü. 7 Ekim'de yapılması planlanan kongre sonrası yönetimde Nurettin Canikli, Binali Yıldırım, Hamza Dağ, Hayati Yazıcı gibi isimlere yer verilmeyeceği iddia edildi.

14 Mayıs'ta düzenlenen parlamento seçimlerinde önceki yıllara göre bariz bir şekilde oy kaybı yaşadığı görülen AKP'de yeni gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekim ayında yapılması planlanan kongrede fatura kesmesi bekleniyor.

Cumhuriyet gazetesinden Selda Güneysu'nun haberine göre kulislerde Erdoğan'ın, parti yönetiminde de aynı milletvekili aday listelerindeki yüzde 70’lere varan değişikliğe gitmeyi düşündüğü konuşuluyor.

2024’E ‘YENİ İSİMLERLE’

Erdoğan'ın 2023 seçimlerindeki oy kaybının 'yerel seçimlerde tekrarlanmaması' için ekim ayında yapılması planlanan 8. olağan kurultayda 'A takımında da değişikliğe gideceği' belirtiliyor. Erdoğan'ın böylece 'CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak için yeni isimlerle yol yürüyeceği' ifade ediliyor.

Uzun süredir parti yönetiminde bulunan AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Hayati Yazıcı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz gibi partinin önemli isimlerine kongre sonrasında yönetimde yer verilmeyeceği de iddia ediliyor.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi