GİRESUN’DA FINDIK HASADI BAŞLADI


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Fındık Hasat Şenliği gerçekleştirildi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 08 Ağustos 2023
Geçerli Tarih: 01 Mart 2024, 10:17
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9867Ağustos ayının gelmesiyle birlikte başlayan fındık hasadı öncesi, Giresun Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Geleneksel Fındık Hasat Şenliği gerçekleştirildi.

Giresun Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile Kavaklar Mahallesi’nde bir fındık bahçesinde coşkulu şekilde düzenlenen Fındık Hasat Şenliği’ne Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Merkez İlçe Başkanı Ekrem Civelekoğlu ve beraberindeki heyet katıldı.

Sepetlerini bellerine takan katılımcılar, fındık toplayarak sembolik olarak fındık hasadını başlattı. Daha sonra yöresel yemeklerden oluşan ikramların ardından ‘Fındık Hasat Şenliği’nin gündüz programı tamamlanarak akşam programı kapsamında Atapark’ta yerel sanatçıların konserleri gerçekleştirildi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Fındık Hasat Şenliği’nde yaptığı konuşmada, 'İlkini geçtiğimiz fındık sezonu öncesi gerçekleştirdiğimiz ‘Geleneksel Fındık Hasat Şenliğimizin’ bu yıl ikincisini düzenliyoruz. İnşallah gelecek senelerde üçüncüsünü ve dördüncüsünü yapacağız' diyerek fındık üreticilerine bir kez daha bereketli bir hasat dönemi diledi.