BAŞKAN YILMAZ: GİRESUN NE İSTEDİYSE ALDI


Açıklama: GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, şehrin AK Parti iktidarından ne istediyse aldığını söyledi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2023
Geçerli Tarih: 19 Mayıs 2024, 19:39
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9854AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, şehrin AK Parti iktidarından ne istediyse aldığını söyledi.

21 yıllık AK Parti iktidarında Giresun'a 51 milyar lirayı aşkın yatırım yapıldığını belirten Yılmaz, seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rekor oy oranı ile destek olmak, milletvekilliğinde de 4’te 4 yapmak istediklerini vurguladı.

Başkan Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

'Giresun AK Parti iktidarından ne istediyse aldı, bundan sonrada almaya devam edecek. Sağlıkta; Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve tam donanımlı hastaneleri ile şehrimiz bölgemizin sağlık üssü haline geldi. Ak Parti iktidarından önce halkımız tedavi olabilmek için çevre illere giderken, Ak Parti iktidarı döneminde çevre illerden hastalar tedavi için ilimize gelmeye başladı.

Ulaşımda; AK Parti iktidarında yapılan havayolu ve karayolu ağlarıyla ilimiz çağ atladı, Giresun Karadeniz’in Dünyaya açılan penceresi haline dönüştü. Muhalefet temsilcileri tarafından ‘yapılamaz’ denilen, balona benzetilen Dünyanın ikinci Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk deniz dolgusu havalimanı Ordu-Giresun Havaalanı halkımızın hizmetine sunuldu. Yarım asırlık bir rüya olan, yöre halkının ‘Geçit vermez Eğribel’ dediği 2 bin 200 rakımlı Eğribel Dağı tünellerle geçildi.

Eğitimde; Giresun Üniversitesi başta olmak üzere geleceğimizin teminatı gençlerimizin hizmetine sunduğumuz yeni okullarımız, çağın gerekliliklerine uygun son teknoloji araç ve gereçlerinin de tamamlanmasıyla şehrimiz bilgi limanı haline dönüştü.

Teknolojide; yapım sözleşmesi imzalanıp yüzde 60’ı tamamlanan ve bu yıl içerisinde faaliyete geçecek olan Giresun Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) içindeki ARGE ofisleri, kuluçka merkezi, ön kuluçka merkezi, teknik atölyeler ve sosyal alanlar nitelikli çalışmaların ticarileşeceği, geliştirileceği burada planlanan projelerin ülkemizin milli ARGE atılımlarına katkıda bulunarak nitelikli personel istihdamına da önemli katkılar sağlamasının önü açıldı.

Sanayide; 1. Organize Sanayi Bölgemiz yüzde yüz doluluk oranıyla çalışıyor ve 5 binin üzerinde istihdamı var. 2. Organize Sanayi Bölgemiz yüzde 95 doluluk oranına ulaştı. 2. OSB’miz şu anda yaklaşık 3 bin kişiye iş imkanı sağlanmakta. İlimizin ihracat ve istihdam üssü haline gelen 1. ve 2. OSB’de bir yıl içerisinde istihdam sayısı 7 bin 500 kişiye yükselecek.

Enerjide; tam bağımsız bir Türkiye için enerji olmazsa olmazımızdır. Kısa bir süre önce Karadeniz doğalgazını halkımızın kullanımına sunduk. Enerjide dışa bağımlılığımız azaldı. Yerli doğalgaz kullanımını ilk ay ücretsiz yaptık, 12 ay boyunca da 25 metreküp doğalgazı yine ücretsiz hizmete sunduk.

Çevre ve şehircilikkte; TOKİ konutlarımızla, merkez ilçelerimiz ve diğer ilçelerimizdeki millet bahçeleri ve kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra yeni kamu binalarımızla birlikte şehrimizde ihtiyaç duyulan her alanda çok önemli yatırımlar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor.

Sporda; şehrimizin en büyük marka değeri olan ve hep birlikte Süper Lig’e taşıdığımız Giresunspor’umuzun yeni yuvası Çotanak Spor Kompleksini, yeni kapalı spor salonunu, yeni olimpik havuzunu, gençlik merkezlerini ve tüm ilçelerdeki yeni tesisleri hizmete sunduk. Batlama’da hizmete açılan yeni kapalı spor salonu, Giresun'un tarihinde ilk defa Türkiye A Milli Takımı seviyesindeki maçına ev sahipliği yapmasına vesile oldu. Tesisleşmeye, alt yapıya, eğitime, bilime ve sağlığa yaptığımız devasa yatırımlarla ilimizden Avrupa ve Dünya şampiyonu milli sporcular yetişmeye başladı.’

Yılmaz sözlerinin devamında,'Giresun'umuz için olmazsa olmaz olan Güney Çevre Yolu, Espiye ve Tirebolu’ya kurulacak 3. Organize Sanayi Bölgesi, Görele Çavuşlu’ya yapılacak 4. Organize Sanayi Bölgesi, güney ilçelerimiz için planlanan 5. OSB projelerimiz var, bölgemizi demir ağlarla saracak olan Samsun Sarp Demiryolu Projesi, Morfoloji Hastanesi, Türkiye'nin en büyük Balıkçı Barınağı Projesi, Millet Bahçesi ve Millet Ormanı, Giresun Merkez ve civar ilçelerdeki şehrin yaklaşık yüzde 60’ının yüz yıllık su ihtiyacını karşılayacak İçme Suyu projelerimiz devam ediyor. Giresun'un güney ilçeleri ile İç Anadolu'ya bağlantılarını sağlayacak Yağlıdere Alucra arası Kurtbeli yolu, Alucra Çamoluk arası Arda Yolu, Şebinkarahisar Suşehri bağlantıları, Tamdere Dereli arasındaki Pınarlar güzergahı, Aydındere Kovanlık bağlantı yolları, Tirebolu Doğankent arasındaki yolun duble yola dönüşmesi başta olmak üzere devam eden tüm ulaşım ağları projeleri de yakın takibimizde. Tüm ilçelerimize doğalgaz ulaştırmak için ve Tirebolu Çay Fabrikası’nın kentsel dönüşümünün gerçekleştirilmesi içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz' şeklinde konuştu.