GİRESUN’DA 1 MAYIS COŞKUSU!


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Giresun'da sendika ve siyasi partilerin katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Kategori: Sağlık & Yaşam
Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2023
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 14:44
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=98461 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Giresun'da sendika ve siyasi partilerin katılımıyla kutlandı.

Giresun'da Debboy mevkiinde toplanan işçi ve memur sendikaları ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Gazi Caddesi güzergahını izleyerek sloganlarla Osman Ağa Meydanı'na yürüdü.

Burada toplanan gruplar, müzikler eşliğinde 1 Mayıs'ı kutladı. Grup adına ortak basın bildirisini okuyan KESK Giresun Dönem Sözcüsü Gökhan Topal,1 Mayıs'ın birlik, beraberlik, dayanışma ve mücadele günü olduğunu anımsattı.

BİZLERİN GÜNDEMİ GEÇİM

Topal, yaptığı konuşmada,'Siyaset 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere kilitlenmiş bulunuyor. Emeğiyle geçim mücadelesi veren kamu emekçileri, emekliler, işçiler, milyonlar olarak bizlerin gündemimiz ise geçim. Milyonlarca kamu emekçisi, işçisi ve emeklisi olarak maaş aldığımızda sevinemiyoruz. Çünkü bu hayat pahalılığında ayın sonunu getiremiyoruz' dedi.