KÖYDES MÜJDESİNİ ÖZTÜRK DUYURDU


Açıklama: GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun’a 122 milyon 848 bin 798 TL KÖYDES ödeneği ayrıldığını müjdeledi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 12 Mart 2023
Geçerli Tarih: 27 Eylül 2023, 12:35
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9788


AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun'a Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında toplam 122 milyon 848 bin 798 TL ödenek ayrıldığını bildirdi.

Milletvekili Öztürk, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada;'Giresun'da köylerimizin ihtiyaçları için KÖYDES projesi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile 2023 yılı için toplam 122.848.798 TL ödenek ayrılmıştır. Bugüne kadar KÖYDES kapsamında ilimizde birçok köyümüzün yolu, içme suyu, küçük ölçekli sulama ve atık su projeleri gibi ihtiyaçlarına dönük çalışmalar yapıldı. Bu program kapsamında 2023 yılında da hizmetlerimiz artarak devam edecek. Köylerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun' dedi.

KIRSAL KESİMDE BİRÇOK SIKINTI ÇÖZÜLDÜ

Öztürk açıklamasının devamında,'Giresun İl Özel İdaresi'nin yaptığı tüm hizmetler özellikle kırsalda yaşayan insanlarımızın rahat ve huzur içerisinde günlük yaşamını sağlayabilecek alt yapıyı oluşturmak içindir. Bu yıl İl Özel İdaresi'nin bütçesinin ciddi bir bölümü köylerimizin alt ve üst yapı hizmetlerinde kullanılacak. Bu bütçeyle köylerimizin eksiklikleri tamamlanmış olacak. İlimizde özellikle kırsal kesimde yaşanan birçok sıkıntı büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Kalan sorunların çözümü içinde yoğun gayret sarf ediyoruz' ifadelerini kullandı.