GİRESUNLU ELMAS’A GRÜ'DE YOL GÖRÜNDÜ


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi'nde 4.5 yıldır usulsüz şekilde görev yaptığı öne sürülen Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas görevden alınıyor
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 09 Aralık 2022
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:41
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9691


Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Giresulu Prof. Dr. Nazım Elmas nihayet yolun sonuna geldi

Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi'nde 4.5 yıldır usulsüz şekilde görev yaptığı öne sürülen Prof. Dr. Nazım Elmas'ın görevden alıncağı ilk ağızdan duyuruldu.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Giresun dahil tüm Türkiye'deki devlet üniversitelerine gönderdiği yazıda, fakültelerdeki vekil dekan uygulamasının sonlandırılmasını istedi.

VEKİL DEKANLIĞA SON VERİN

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Halim Haldun Göktaş imzasıyla Giresun dahil tüm üniversitelere gönderilen yazıda uzun süreli vekaletle yönetimin üniversite sistemini olumsuz etkilediği ifade edillerek gereğimin yapılması uyarusı bir kez daha yineledi.

İŞTE YÖK'ÜN O YAZISI

YÖK Başkan Vekili Prof Dr. H. Haldun Göktaş imzasıyla üniversitelere gönderilen yazıda uzun süreli vekaletle yönetimin üniversite sistemine olumsuz etkilediği ifade edildi.

Söz konusu yazıda tüm devlet ve vakıf üniversitelerine seslenilerek şu ifadelere yer verildi:

'Üniversitelerimizde uzun süredir vekalet ile yürütülen dekanlıklar hususu Türk Yükseköğretim Sisteminin görünümünü olumsuz etkilemekte ve Yükseköğretim Sistemimize ilişkin olumsuz algıya yol açmaktadır. Bu itibarla Üniversitemizde Rektör uhdesinde olan veya vekaleten yürütülen dekanlıklar için asil dekan tekliflerinin en kısa zamanda Başkanlığımıza iletmeniz hususunda gereğini önemle rica ederim.'

REKTÖR CAN: ELMAS GÖREVDEN ALINACAK

Bu kapsamda ilgili yazıya istinaden Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Tirebolu İletişim Fakültesi'nde uzun yıllardır dekan vekili olarak koltuk sahibi olan Giresunlu Prof. Dr. Nazım Elmas'ın en kısa zamanda görevden alınacağını söyledi.

DÜN GİBİ KARDEŞİ DE MAKAMDAN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Anımsanacağı üzere ,şimdilerde koltuğundan el çektirileceği öne sürülen Giresun Üniversitesi (GRÜ) Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas'ın kardeşi Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fethi Elmas da dün gibi (23 Kasım 2022 tarihinde) makamdan uzaklaştırılmıştı.