GİRESUN’DA ÇETE OPERASYONU!


Açıklama: TIME SICAK ASAYİŞ HABER- Giresun'un da içinde bulunduğu 50 ilde suç örgütlerine yönelik 'Silindir' kod adlı operasyon düzenlendi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2022
Geçerli Tarih: 18 Nisan 2024, 04:09
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9686Aralarında Giresun'un da olduğu suç örgütlerine yönelik 50 ilde eş zamanlı 'Silindir' kod adlı operasyon düzenlendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin Giresun'un da içinde bulunduğu 50 ilde başlattığı operasyonda çetelere büyük darbe vuruldu.

Emniyet güçleri; ağlarına düşürdükleri kişiler üzerinde baskı, cebir, tehdit ve şiddet yöntemleri kullanarak haksız çıkar sağladığı belirlenen 18 mafya tipi organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 55 suç grubuna eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

'Silindir Operasyonu' kapsamında ülke genelinde şu ana kadar 400 şüphelinin gözaltına alındığı, firari şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği bildirildi

GİRESUN DA VAR

Sözkonusu operasyonun; Giresun, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Van, Yalova ve Zonguldak'ta yapıldığı kaydedildi.