GİRESUN’DA AKP’Lİ SENDİKADAN İSYAN (!)


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Ogün Elifoğlu iktidara isyan bayrağını çekti gibi.
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2022
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 16:07
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9650AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı Ogün Elifoğlu, ne derece samimi olduğu bilinmese bile görüntüce hükümete isyan bayrağını çekti.

AKP yandaşı Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur Sen) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Giresun Şube Başkanı Elifoğlu, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadıkları adaletsizlik ve eşitsizliğin son bulmasını gündeme taşıdı.

Haksız uygulamalara dikkat çeken Elifoğlu,'Birinci basamak sağlık kuruluşlarında çalışanlar teşvik kapsamına alınsın ve negatif ek ödeme uygulaması kaldırılsın. Zorlu koşullarda hizmet veren 112 çalışanları teşvik kapsamına alınsın' talebinde bulundu.

ADALET İSTEDİ (!), GAZ VE GÖNÜL ALMA MI BU?

Her halukarda konumca varlığını borçlu olduğu AKP'ye öylesine gönderme yaparak güya sendika üyelerinin gazını ve gönlünü almak adına,'laf olsun torba dolsun' misali istemlerini sıraladığı öne sürülen Elifoğlu, kendince adalet (!) de istedi.

Başkan Elifoğlu,'Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı, Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü ile Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu’nun tüm çalışanları yeni ek ödeme kapsamına alınsın. Üniversite hastanesi çalışanları için hakkaniyetli bir ek ödeme düzenlemesi yapılsın ve ödemeler konusunda adalet sağlansın. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanları için sosyal hizmet tazminatının oranı artırılsın, tazminat tüm çalışanları kapsasın. Farklı kurum ve kuruluşlarda çalışan eczacılar arası ek ödeme dengesi getirilsin. Teşvik ödemesinde hastane ve birimlerde adalet sağlansın' diyerek gönül alma yolunu seçti.