TIME NE DEMİŞSE O! MÜDÜR DE DOĞRULADI


Açıklama: TIME GÜNCEL DETAY HABER- Gazetemiz yine yanılmadı ve yanıltmadı. Evet. Ne demişsek o...
Kategori: Sağlık
Eklenme Tarihi: 08 Temmuz 2022
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 14:22
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9522


Özel haber ve yorumların güvenilir tek adresi TIME, her zaman olduğu üzere yine okuyucularını yanıltmadı.

Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, kent genelinde koronavirüs vakalarında yeniden artış yaşandığı iddialarını ilk ağızdan doğrulayarak gazetemiz TIME'yi haklı çıkardı.

Bir kafede düzenlenen bilgilendirme toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Bulut, koronavirüs vakalarındaki yükselişe işaret ederek günlük vaka sayısının 50 ile 130 kişi arasında değiştiğini söyleyerek yaklaşan tehlikeye dikkat çekmek zorunda kaldı.

'VAKALARDA ARTIŞ VAR'

Müdür Bulut,'Vakalarda artışlarımız var. Özellikle ayaktan vaka sayıları, test sayılarımızda biraz artış var. Yatan hastalarımızda da kısmen artış var ama bu Türkiye genelinde yaşadığımız bir durum. Şuanda günlük vaka sayımız 50 ile 130 kişi arasında değişiyor. Yoğun bakımda 1, serviste ise 22 hasta tedavi görmektedir' dedi.

'MASKE TAKMAYI ÖNERİYORUZ'

'Ancak bu rakamlar hizmet sunumumuzu aksatacak bir durum değildir. Bu konuda tedirgin olunmamalıdır' diyen Bulut,'Bizim istirhamımız şöyle. Bu tarz en ufak şikayeti olanların, öksürük, hapşırık, ses kısıklığı, ateş şikayetleri olan kişinin toplu ortamlarda, yolculuk esnasında maskesini kendisinin, hem toplum sağlığını korumak için hem de yakınlarını korumak için maske takmasını öneriyoruz' şeklinde konuştu.

TIME NE DEMİŞSE O! ÜZGÜNÜZ AMA YİNE HAKLI ÇIKTIK

Biz ne yazmıştık peki...?

Anımsayın.

Lütfen.

Dün gibi..

Tarih: 2 Temmuz 2022

TIME, sağlık camiasından derlediği çok sağlam kulis bilgilerine istinaden ülke genelinde olduğu gibi Giresun'da da koronavirüs vakalarının yeniden artışa geçtiğini savunmuştu.

Üzgünüz ama maalesef yine haklı çıktık. Öyle ki, Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut'un son açıkladığı rakamlar aşağı yukarı TIME'nin iddialarını da resmen teyit etti.

İşte, 'FLAŞ!..KORONA GİRESUN’A GERİ DÖNDÜ' başlıklı o özel haberimizin linki: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=951