GALATASARAY’A GİRESUNLU DAMGASI


Açıklama: TIME SON DAKİKA SPOR HABER- Galatasaray Kulübü'nde Giresunlu hemşehrimiz Dursun Özbek, 4 yıl aradan sonra tekrar başkanlığa seçildi.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 12 Haziran 2022
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:48
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9494


Galatasaray Spor Kulübü'nde Giresunlu Dursun Özbek ikinci kez başkan seçildi.

Galatasaray Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurulunda hemşehrimiz Dursun Özbek, rakibi Eşref Hamamcıoğlu'nu geçerek ipi göğüsledi.

Sarı-kırmızılı kulübün 103.dönem yönetiminin belirlendiği kongrede rakibi Eşref Hamamcıoğlu'ndan fazla oy alan Giresunlu hemşehrimiz (Şebinkarahisar) Özbek, 4 yıl aradan sonra tekrar başkanlık koltuğuna oturdu.

Açıklanan oylar sonucunda beyaz oylarla birlikte toplamda 2 bin 208 oy alan Dursun Özbek, sarı-kırmızılıların yeni başkanı oldu. Diğer başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ise 2 bin 73 oyda kalarak seçimi kaybetti.

GİRESUNLU İŞ İNSANI ÖZBEK KİMDİR?

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde 1950 yılında dünyaya gelen Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi'ni bitirdi

İTÜ Spor Kulübü'nde hem futbolcu hem de yönetici olarak görev yapan Özbek,1974 yılında otomotiv sektörüyle iş hayatına girdi. 1988 yılından beri turizm sektöründe boy gösteren Özbek, İstanbul, Ankara ve Antalya'daki otelleriyle hem yatırımcı hem de işletmeci olarak iş hayatına devam ediyor.