GİRESUN’DA O OKUL KARANTİNAYA ALINDI


Açıklama: TIME SICAK HABER- Yüz yüze eğitimde Giresun’da da korkulan oldu.
Kategori: Eğitim
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2021
Geçerli Tarih: 18 Nisan 2024, 03:55
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9165Yüz yüze eğitimde Giresun'da da korkulan oldu.

Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'nin bütün sınıflarının kapatılarak okulun karantinaya alındığı bildirildi.

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der), yüz yüze eğitimin başlamasının ardından her hafta yayımladığı raporun 3’üncüsünü açıkladı.

Açıklamada, 26 ilde bin 19 sınıfın bu hafta içinde eğitime uzak kaldığı, karantinaya alınan toplam sınıf sayısının ise bin 630’a yükseldiği aktarıldı. Veli-Der, bu süreçte en az 40 bin öğrencinin eğitime uzak kaldığını duyurdu.

Cumhuriyet'ten Figen Atalay'ın haberine göre, Öğrenci Veli Derneği'nin hazırladığı raporda, 'MEB'in yayımladığı son istatistiklerde, derslik başına düşen öğrenci ortalaması 26 olarak açıklanmıştı. Bu veri üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda; alınmayan önlemler nedeniyle en az 40 bin öğrenci yüz yüze eğitime devam edememektedir' denildi.

ŞEBİNKARAHİSAR FEN LİSESİ’NİN BÜTÜN SINIFLARI KAPATILDI

Raporda, 'Milli Eğitim Bakanlığı, kapatılan hiçbir okulun olmadığını açıklamıştı. İkinci hafta raporumuzda Ordu Aybastı Fen Lisesi’nin kapatıldığını söylemiştik. Bu bilgi doğrulandı. Bu hafta da Giresun'dan derneğimize ulaşan velilerin verdiği bilgi doğrultusunda; Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'nin bütün sınıflarının kapatıldığını öğrendik. Giresun Şebinkarahisar Fen Lisesi'ndeki 216 öğrencinin 111'inin pansiyonda kaldığı, 61 öğrenciye pozitif tanısı konulduğu, pansiyonun üst katında pozitif tanısı konulan öğrencilerin pansiyonda kalarak uzaktan eğitime devam ettiği, diğer öğrencilerin de pansiyonda kalmaya devam ettiği bilgisi konusunda yetkilileri acilen açıklama yapmaya çağırıyoruz.!' ifadelerine yer verildi.