HURŞİT YÜKSEL, HANGİ PARTİYE OYNUYOR?


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- AKP’den istifa eden Giresun Belediye eski Başkanı Hurşit Yüksel'in yeni adresi netleşiyor gibi. İkiisinden biri ama hangisi? Yoksa, oyunsa mesele aynı terazide ikisi mi?
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2021
Geçerli Tarih: 25 Ekim 2021, 07:26
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=9084Bir yıl önce AKP'den istifa eden Giresun Belediye eski Başkanı Hurşit Yüksel, şimdilerde yol ayırımına geldi. Yüksel'in yeni siyasi adresi netleşiyor.

2004 yılında AK Parti'den Giresun Belediye Başkanı seçilen akabinde ise 2009 yerel seçimlerinde yeniden partisinden aday gösterilmesine rağmen içeriden ihanete uğradığı gerekçesiyle seçimi CHP adayı Kerim Aksu'ya karşı kaybetmesi sonrasında gelişen olaylara istinaden 20 Haziran 2020'de partisinden istifa eden Hurşit Yüksel'in halihazırda DEVA Partisi ile Gelecek Partisi arasında gidip-geldiği öğrenildi.

OĞLU, DEVA PARTİSİ GİRESUN İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Bir taraftan Giresun'da DEVA Partisi ile dirsek teması yürüttüğü bilinen -ki oğlu Mehmet Sefa Yüksel il yönetim kurulu üyesi- Yüksel'in öbür yandan ise Gelecek Partisi'ne mavi boncuk dağıttığı tezi de yabana atılmıyor.

Son olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun katıldığı partisinin Giresun il başkanlığı açılış törenine kutlama çelengi gönderen Yüksel'in siyasi duruşunu belirlemek adına karar aşamasında olduğu ifade edildi.

SORULARIMIZI GEÇİŞTİRDİ

Konuya ilişkin gazetemiz TIME'nin sorularını geçiştiren ve deyim yerindeyse iki arada bir derede kaldığı anlaşılan Yüksel'in sessizliği tercih edercesine yorum yapmaktan kaçınması da oldukça manidar bulundu.