GİRESUN’DA VAKA SAYISI SIFIRA YAKLAŞMIŞ!


Açıklama: TIME SON DAKİKA HABER- İnşallah, bu bir duy da inanma açıklaması değildir. Duyduk, duymadık demeyin. Giresun'da vaka sayısı sıfıra YAKLAŞMIŞMIŞ! Da.. Siz, siz olun. Yine de temkinli ve tedbirli olun. Sakın ola gevşemeyin. Netekim. Her bir GİRESUNLU gibi. HERKES YESE BİLE BİZ YEMEYİZ AMA... Velev ki... Şayet vaka sayısında sıfıra yaklaşmışsak. Ve haliyle... Giresun’daki son rakamlar gerçekleri yansıtıyorsa verileri duyuranın hay ağzı bal yesin!
Kategori: Sağlık & Yaşam
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2021
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 15:26
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8990


Giresun'da koronavirüs vaka sayısının hızla düştüğü savunuldu.

Resmi verilere göre, Giresun merkez ilçede 16 Mayıs 2021 pazar günü itibarıyla sadece 8 yeni vakanın tespit edildiği açıklandı.

Bu manada, il genelinde ise aynı gün ve tarihte 280 test yapılırken 49 kişinin sonucunun pozitif çıktığı kaydedildi. Giresun merkez ilçede sadece 8 yeni vaka tespit edilirken, en fazla vaka ise Bulancak'ta görüldü.

GİRESUN MERKEZDE SADECE 8 VAKA VE İLÇELERDEKİ DURUM

Devletlüce resmi günlük vaka tablosuna göre, Giresun merkezde 8, Alucra’da 3, Bulancak'ta 15, Dereli'de 4, Espiye'de 3, Görele'de 3, Keşap'ta 1, Piraziz'de 2, Şebinkarahisar'da 1, Tirebolu ve Yağlıdere’de 7 olurken; Çamoluk, Çanakçı, Doğankent, Eynesil ve Güce ilçelerinde ise yeni vaka tespit edilmedi.

3 ÖLÜ, 14'Ü ENTÜBE 30 HASTA VAR

Bu arada, yoğun bakım servisinde tedavi gören Covid-19 hastası sayısındaki düşüşün de sürdüğü bildirildi. Halen Giresun Üniversitesi Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 14'ü entübe 30 kişinin tedavisinin sürdüğü, 3 hastanın hayatını kaybettiği ve 106 kişinin de sağlığına kavuşarak iyileştiği kaydedildi.

GİRESUN'DA 504 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ

Diğer taraftan, salgının başladığı günden bu yana şimdiye kadar Giresun'da 504 kişinin koronavirüsten yaşamını yitirdiği de not edilerek kayıtlara geçti.