GİRESUN’DA YENİ KORONAVİRÜS KARARLARI


Açıklama: TIME SICAK HABER- Giresun Valiliği, koronavirüs salgınının tavan yapması nedeniyle bir takım yeni kararlar aldı.
Kategori: Sağlık & Yaşam
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2020
Geçerli Tarih: 21 Şubat 2024, 14:41
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8720Giresun Valiliği, koronavirüs salgınının tavan yapması nedeniyle bir takım yeni kararlar aldı.

Vali Enver Ünlü imzasıyla Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, İŞKUR tarafından yürütülen 'Toplum Yararı Programı' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan temizlik ve güvenlik personelinin salgınla mücadele kapsamında Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki tesislere görevlendirilmesinin, bu yönde Müftülük'çe de personel planlaması yapılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

KAMU BİNALARINA GİRİŞTE HES KODU ZORUNLU

Diğer yandan, kamu ile kamu hizmeti sunan özel kuruluş binalarına girişte HES kodu sorgulanacağı, kodu yüksek riskli ve riskli olan kişilerin buralara alınmayarak kolluk kuvvetine bildirileceği belirtilen açıklamada, pazar yerlerinde tezgah açan pazarcıların da HES kodu sorgulamasının yapılarak hizmet sunmalarının sağlanacağı ifade edildi.