AKSU HAVZASI PROJESİ MASAYA YATIRILDI


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Giresun’da Aksu havzası projesi için düğmeye basıldı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2020
Geçerli Tarih: 28 Ekim 2020, 10:58
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8488Giresun'da Aksu Deresi ve çevresinde yapılacak olan ıslah ve peyzaj düzenlemesi, yürüyüş yolu, yeni eğitim ve araştırma hastanesi ve stadyuma daha kolay ulaşım için yapılacak projeler masaya yatırıldı.

Bu kapsamda, DSİ 22. Bölge Müdürü Emre Akçalı ve DSİ Giresun Şube Müdürü Ogün Şükrü Turan, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nu ziyaret etti.

FİKİR BİRLİĞİNE VARILDI

 Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Giresun Belediyesi ile DSİ Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Aksu deresi havzasında yapılacak projeler ele alındı. Yapılan görüşmede, Aksu Deresi ve çevresinde yapılacak olan ıslah ve peyzaj düzenlemesi, yürüyüş yolu, yeni eğitim ve araştırma hastanesi ve stadyuma daha kolay ulaşım için araç ve yaya köprüsü yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

GİRESUN İÇİN KOLLARI SIVADIK

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, Giresun'un daha da yaşanabilir bir kent olması için çalıştıklarını belirterek, 'Şehrimiz adına önemli projeler için kollarımızı sıvadık. Giresun'u yeni hizmetlerle buluşturmak adına devletimizin tüm kurumlarıyla istişare halindeyiz. Şehrimizden geçen Aksu Deresi'nin kötü bir görüntüye sebep olmasını asla kabul edemeyiz. Burası için hazırladığımız bazı projeler var ve bunları uygulamak istiyoruz. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte burası çok daha güzel bir yer olacak' dedi.