GİRESUN’DA FETÖ OPERASYONU...


Açıklama: TIME SON DAKİKA HABER- Aralarında Giresun’un da olduğu Bursa merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.
Kategori: Asayiş
Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2020
Geçerli Tarih: 27 Eylül 2021, 14:09
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8389Aralarında Giresun’un da olduğu Bursa merkezli 4 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda 16 kişi gözaltına alındı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, FETÖ Terör Örgütü’nün yeni yapılanma içerisinde olduğu bilgisini aldı.

Yaklaşık 6 aylık teknik takibin ardından, illegal dershane açan, örgüte üye oldukları gerekçesiyle görevden ihraç edilen öğretmenleri de burada toplayan şüpheliler tespit edildi.

16 ŞÜPHELİYE GÖZALTI, 10 KİŞİ İÇİN DE YAKALAMA KARARI

Bunun üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı yeniden bir yapılanma içerisine giren ve irtibatı kopan örgüt üyelerini tekrar bir araya getiren 26 kişi hakkında yakalama kararı çıkardı.

Operasyon için düğmeye basan ekipler, Bursa kent merkezi ile Giresun, Konya ve Manisa'da çok sayıda adrese eş zamanlı baskın düzenledi. Baskınlarda, daha önce örgüte ait özel okul ve dershanelerde çalışan 15 öğretmen ile 1 ihraç ebe gözaltına alındı. Diğer 10 şüphelinin de yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.