GİRESUN AKP’DE ‘TÜRK’ DEFTERİ KAPANIYOR


Açıklama: TIME ÖZEL KULİS HABER- AK Parti Giresun İl Yönetim Kurulu üyesi ve Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Yener Türk ile yollar ayrılıyor. Ve dahası... AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, bir yönetim kurulu üyesinin de istifasını istedi.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2019
Geçerli Tarih: 14 Ağustos 2020, 16:47
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=8093AK Parti Giresun İl Yönetim Kurulu üyesi ve Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Giresun İl Başkanı Derelili Yener Türk’ün ince oyunları geri tepti.

Giresun’da kongre sürecini başlatmaya hazırlanan AKP’de rol kaparak il başkanlığına soyunduğu ancak zoru görünce geri çekildiği öne sürülen Türk’ün günlük yerel gazetelere spot ilan vererek hem başkanı olduğu derneğin hem de kendisinin reklamını yapması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Gazetemize yansıyan iddialara göre, Türk’ün kamuoyuna pompaladığı il başkanlığına aday olacağı ayağıyla en azından mevcut konumunu sağlama almak adına gerek ASKON’u ve gerekse kendi ismini pazarlayarak yerini korumaya çalıştığı sır olarak görülmüyor.

Dolayısıyla, ötedenberi AKP içinde ismi tartışmalı olduğu kaydedilen Türk’ün evdeki hesabının çarşıya uymadığı haliyle basit çalımlarının parti tabanında karşılık bulmadığı ve kongrede başkan kim olursa olsun yeni yönetimde yer almasına ihtimal verilmediği değerlendirmesi yapılıyor.

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU DA TAVIR ALDI İDDİASI

Dahası, AK Partili Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'un bile il başkanlığı döneminde yönetimine aldığı hemşehrisi Türk ile yollarını ayırdığı parti kulislerinde seslendiriliyor. Şenlikoğlu'nun tavır almak misalince uzun zamandır Türk'ten rahatsız olduğunu yakın çevresinde dillendirdiği belirtiliyor.

VE ÖNEMLİ BİR NOT:

Haberiniz olsun.

Daha yeni ve taze.

Dün gibi.

'Giresun AKP'de neler oluyor?' dedirten bir olay daha yaşandı.

Birinci ağızdan teyit edilen bilgidir.

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, -ismi bizde saklı- bir yönetim kurulu üyesinin de istifasını istedi.

Neden mi?

Anlatacağız elbette.

Ama bugün değil.

Sırası var.

Ayrıntılar daha sonra.