ÖZTÜRK GİRESUN İÇİN BOŞ DURMUYOR


Açıklama: TIME ÖZEL HABER- ‘Herşey Giresun için’ ilkesiyle çalışmalarını sürdüren AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, bakın şimdilerde ne için girişimlere başladı.
Kategori: Siyaset
Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 10 Temmuz 2020, 12:22
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7973Giresun’un sorunlarının çözümü noktasında mesai mefhumu tanımaksızın gece gündüz demeden çalışan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, ilimizde İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 9 ay çalıştırılmak üzere alınacak kişi sayısını artırmak için yoğun çaba sarf ediyor.

GİRESUN GENELİNDE MİLLİ EĞİTİM İÇİN 556 KİŞİ YETERLİ DEĞİL

Bu çerçevede, Giresun il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 400’ü temizlik, 156’sı güvenlik olmak üzere toplam 556 kişinin işe alınacak olmasını yeterli bulmayan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün sayının artırılması için harekete geçtiği öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK, İLGİLİ BAKANLIKLA TEMASA GEÇTİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda Giresun’a tahsis edilen sayının azlığını dikkate aldığı kaydedilen Milletvekili Öztürk’ün ihtiyaca binaen sayının 750- 800 bandına yükseltilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde girişimlerini sürdürdüğü belirtildi.

BAŞVURULAR 23 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Öte yandan, İŞKUR çevrelerinden edindiğimiz bilgilere göre, Giresun'da okullarda işe alınacak kişi sayısının artmasına kesin gözüyle bakılırken, başvuruların ise 23-27 Eylül tarihlerinde alınmaya başlanacağı belirtildi.