500 MİLYON LİRALIK DEV PROJELER BAŞLIYOR


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 500 milyon lira değerindeki iki büyük proje için önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın süre içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2019
Geçerli Tarih: 14 Ağustos 2020, 17:50
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7961


Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, seçim sürecinde vaat ettiği büyük projeler için atılan adımları anlattı.

Sabahın erken saatlerinde Balık Satış Pazarı'nda balıkçı esnafı ile ardından da şehir içi öğrenci taşımacılığı yapan servisçilerle bir araya gelen Başkan Şenlikoğlu, 500 milyon lira değerinde iki büyük proje için önemli mesafe kat ettiklerini ve yakın süre içerisinde çalışmaların başlayacağını söyledi.

'ŞEHİR İÇİ GİRİŞ' İLE 'PARK 42 VE 47' PROJELERİ

Sık Sık şehir girişinin ve trafiğinin rahatlaması adına düzenlemeler yapılacağını dile getiren Başkan Şenlikoğlu, şehir içi servisçilerine ve balıkçılara hem müjde verdi, hem de sorunlarını dinledi.

Keşap Durağı ile Bulancak durağı arasına yapılması planlanan 'BAT-ÇIK' ve Aksu mevkii çöp alanında yapılması düşünülen 'PARK 42 ve PARK 47 Projesi' için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyleyen Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada çalışmalara  en kısa zamanda başlanacağını söyledi.

FİNASMANINI BAKANLIK KARŞILAYACAK

Başkan Şenlikoğlu, 'Ankara’ya gittiğimizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirip, şehrimizin sorunlarını kendilerine anlattık. Cumhurbaşkanımıza ve Bakanlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız projelerin Giresun’a kazandırılması konusunda tam destek veriyorlar. Öncelik olarak yapmayı düşündüğümüz iki proje var. Bunlardan biri trafik sorununu düzene sokacak ve şehrimizin girişine güzellik katacak 'Bat-Çık' projemiz. İkincisi ise Aksu mevkiinde çöp alanında yapmayı düşündüğümüz 'Park 42 ve 47' projemiz. Bu iki projenin yaklaşık maliyeti 500 milyon lirayı buluyor. Finansmanını bakanlığımızın üstleneceği bu projeler için en kısa sürede start vereceğiz' dedi.

Şehir içi trafiğinin rahatlaması adına 'Bat-Çık' projesinin dolmuş ve servis esnafı için de çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şenlikoğlu, Giresun artık yatırımlarla konuşulacak ifadelerini kullandı.

ÇÖP SAHASINDA TAHKİMAT BAŞLATILACAK

Başkan Şenlikoğlu, Aksu Mevkiinde bulunan çöp sahasının Giresun’un yaşam alanlarından biri olacağına dikkat çekerek, 'Proje adına önemli görüşmeler yapıyoruz. Öncelikle alanda zemin çalışmaları adına tahkimat yapılacak. Aksu Mahallemizdeki çöp sorununu tarihe gömüp, vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Tabi oldukça maliyetli projelerden bahsediyoruz. Ancak Giresun’un gelişmesi ilerlemesi adına gereken neyse yapacağız' şeklinde konuştu.

SEÇİMDEN ÖNCE NE SÖYLEDİYSEK O

Başkan Şenlikoğlu, şehir merkezinde çalışan servisçilerle yaptığı konuşmada,'Seçimden önce ne vaat ettiysek hepsinin arkasındayız. Ne söz verdiysek hepsini bir bir gerçekleştireceğiz. Projelerimiz yavaş yavaş ortaya çıkınca insanlar bizim ne söylediğimizi daha net anlayacaklar. Giresun’un kaderini değiştirmekte kararlıyız' diye konuştu.

ŞEHRİMİZİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Vatandaşlarımızın fikirlerini kendimize kılavuz seçtik ve şehrimizi vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz diyen Başkan Şenlikoğlu, servisçilerin talep ve isteklerini tek tek dinleyip not aldı. Servisçilerin taleplerine olumlu cevap veren Başkan Şenlikoğlu, 'Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hareket edilerek bazı düzenlemeler gerçekleştiriyoruz. Korsan servisçiliği önleme adına önemli çalışmalar yapılacak. Şuanda şehir merkezinde yaklaşık 135 adet öğrenci servisimiz var. Araçlarımızın denetimleri bizler için oldukça önemli. Servislerde yangın tüpü, kamera gibi çocuklarımızın güvenliğini arttıracak unsurları bulundurmanız gerekiyor. Eksiklikleri bulunan araçlarımızın eksikliklerini gidermesi için uyarılarda bulunuyoruz. Güzergah belgelerini alabilmeleri için eksikliklerini tamamıyla giderdiğinde onay veriyoruz. Bu da bizim çocuklarımızın güvenliği için oldukça önemli. Her zaman söylediğimiz gibi hukuka ve kanuna uygun her talepte vatandaşlarımızın yanındayız' diye konuştu.

Projelerin anlatıldığı toplantıda Başkan Şenlikoğlu’na Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden ve Abdurrahman Demirel eşlik etti.