TMO ÜRETİCİYE RANDEVU VERMEYE BAŞLIYOR


Açıklama: TIME EKONOMİ HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) yarından (19 Ağustos Pazartesi günü) itibaren 2019 ürünü fındık alımı için çiftçilere randevu vermeye başlayacağını söyledi.
Kategori: Ekonomi
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2019
Geçerli Tarih: 05 Temmuz 2020, 13:37
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7912Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yarından itibaren 2019 ürünü fındık alımı için çiftçilere randevu vermeye başlayacak.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk yaptığı açıklamada, TMO tarafından çiftçilere yarından (19 Ağustos Pazartesi günü) itibaren alımlar için randevu verileceğini, 21 Ağustos'ta da ürün kabulüne başlanılacağı yönünde açıklamada bulunulduğunu belirterek sürecin Türkiye ve fındık üreticilerine hayırlı olmasını temenni etti.

RANDEVULARINI ALABİLİRLER

Milletvekili Öztürk, ofisin tüm hazırlıklarını tamamladığını kaydederek, ‘TMO alım esaslarını da açıkladı. Şartlar üreticilerimizin lehine, gayet güzel. Şimdi sıra üreticilerimizde. Çiftçi Kayıt Sistemi belgelerini güncelleyerek randevularını alabilirler. Verilen tarihte de ürün teslimi gerçekleştirilecek’ dedi.

ÜRETİCİ ACELE ETMEMELİ

Çiftçilerden fındık teslimlerinde aceleci davranmamalarını isteyen Öztürk, ‘Üreticimiz sabırlı olmalı. TMO'dan aldıkları randevulara riayet etmeleri ve alım şartlarına uymaları halinde hem fiyattan memnun olurlar hem de piyasada fiyatın düşmesi önlenir. Onun için çok acele davranılmamalı’şeklinde konuştu.