İSTANBUL BELEDİYESİ GİRESUNLU’YA EMANET


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER- 23 Haziran’da yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Giresunlu hemşehrimiz Yavuz Erkut’u İBB Genel Sekreteri olarak görevlendirdi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 05 Temmuz 2019
Geçerli Tarih: 05 Temmuz 2020, 13:05
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7816İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine (belediyede en önemli görev olan ve başkandan sonra gelen en yetkili ikinci kişi) Giresunlu hemşehrimiz eski Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut resmen atandı.

23 Haziran’da yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Giresunlu hemşehrimiz Yavuz Erkut’u İBB Genel Sekreteri olarak görevlendirdi.

YAVUZ ERKUT KİMDİR?

Giresun’da 1955 yılında doğan Yavuz Erkut, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Wales Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde yapan Erkut, 1979’da çalışma hayatına TÜPRAŞ’ta başladı.

2005-2015 arasında TÜPRAŞ CEO’luğu yapan Erkut, Azerbaycan devletinin petrol ve doğalgaz şirketi SOCAR’ın Türkiye Başkanlığı’nı da üstlenmişti.