MADEM ÖYLE GELİN BÖYLE BEYLER!..


Açıklama: TIME ÖZEL ANALİZ- SORU HABER- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi Topal Osman Ağa’yı sahiplenen AKP milletvekilleri Nurettin Canikli, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e açık çağrı: Samimi iseniz konuyu Meclis'e getirerek Topal Osman Ağa’ya itibarının iade edilmesini sağlayın.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 09 Haziran 2019
Geçerli Tarih: 05 Temmuz 2020, 14:02
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7789


Dün gibi.

Anımsayın.

Malumunuz.

Giresun’dan 4 dönem milletvekilli seçilen ve şimdinin AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli’nin İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu’na iftiraca ‘Pontus’ benzetmesi yaparak İstiklal Savaşı kahramanlarından hemşehrimiz Topal Osman Ağa’ya sığınması dikkat çekmişti.

Hatırlanacağı üzere, AKP Giresun Milletvekili Sabri Öztürk de aylar önce TRT’de yayınlanan ‘3’te 3 tarih’ adlı yarışma programında, Kurtuluş Savaşı yiğitlerinden Yarbay Topal Osman Ağa’ya yönelik hakaret içeren soruya tepki göstererek haklı olarak onun bir milli kahraman olduğunu vurgulamıştı.

Son olarak- iki gün önce- Eynesil’in Dizgine Yayla Şenliği’ne katılan AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın da Topal Osman Ağa’nın milli mücadele kahramanı olduğunu vurguladı.

Eyvallah.

Baş göz üstüne.

İyi de...

Şimdi soru şudur:

Madem Topal Osman Ağa, İstiklal Savaşı kahramanlarındandır- ki öyledir- bu üç vekilin elini tutan mı var nitekim?

Milli kahramanımız seçim malzemesi yapılmıyorsa ve haliyle şayet samimi iseler neden konuyu TBMM’ye taşıyıp sözcüleri ve küçük ortakları MHP’nin desteğini de alarak ortak imza ile Topal Osman Ağa’nın itibarının iadesini istemiyorlar acaba?

Kısaca…

Dememiz o ki…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesi Topal Osman Ağa’yı sahiplenen AKP milletvekilleri Nurettin Canikli, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk’e açık çağrıdır:

Madem öyle gelin böyle beyler!..

Sayın vekiller, Osman Ağa’ya itibarını iade edin.

Ortak imzaca konuyu Meclis'e getirin.

Var mısınız?

Yarından tezi yok.

Bekliyoruz.

Giresunlu lafa değil, icraata bakar.

Ne kadar samimisiniz, görelim.

Kürt seçmen kaygısı yoksa tabii...

Hodri meydan!..

Sayıca...

Söz de Meclis de sizin.

E buyrun.