HARBİCİ BAŞKAN BAKIN HANGİ SÖZÜ VERDİ


Açıklama: TIME GÜNCEL HABER-CHP'li Giresun Belediye Başkanı ve başkan adayı Kerim Aksu, kentte bulunan fındık manavlarının bir arada olacağı hal binası yapımı için söz verdi.
Kategori: Asayiş
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2019
Geçerli Tarih: 05 Aralık 2019, 18:55
Site: GİRESUN TİME
URL: http://www.giresuntime.com/haber_detay.asp?haberID=7543


CHP'li Giresun Belediye Başkanı ve başkan adayı Kerim Aksu, kentte bulunan fındık manavlarının bir arada olacağı hal binası yapımı için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Başkan Aksu yaptığı yazılı açıklamada, kentte halen 42 fındık manavından hal yapımıyla ilgili talep geldiğini vurguladı.

Talebe kayıtsız kalmadıklarını ve proje başlattıklarını kaydeden Aksu, ‘Bizim için en önemli sorun arsa bulabilmek. Bu konuda birkaç yer olabilir. Beraber koordineli bir çalışma yapalım. Tüm manavların bir araya toplanması için 10 dönüm arsaya ihtiyaç olacaktır. Bunu sağlayamazsak Aksu ve Batlama bölgelerinde 5 dönümlük arsa araştırmalıyız’ şeklinde konuştu.

BİZ YAPACAĞIMIZIN SÖZÜNÜ VERİYORUZ

Belediye olarak Giresun'da fındıkla ilgili projelere ciddi katkılar sunduklarını söyleyen Aksu,‘Arsa sorununu çözelim, projenizi belediye olarak biz hazırlayacağız. Dünyanın en kaliteli fındığını üreten Giresun'un bir fındık kenti olarak bunu yapması gerekir. Borsamızın lisanslı depo ve spor borsası kurası için çok ciddi katkı sağladık. Fındığımıza değer katan, üretiminden pazarlanmasına kadar kimler varsa destek oluyorum. Biz kimin ne dediğine bakmıyoruz, yapacağımızın sözünü veriyoruz’ değerlendirmesinde bulundu.