GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
MHP’Lİ YAMAN’DAN KÖSE’YE AĞIR SORULAR

MHP’Lİ YAMAN’DAN KÖSE’YE AĞIR SORULAR

Tarih 24 Nisan 2024, 19:18 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- MHP’li Giresun Belediye Meclis Üyesi Güray Kubilay Yaman, çiçeği burnunda CHP’li Belediye Başkanı Fuat Köse’nin ilk işinin imar değişikliği planı olmasına dikkat çekerek yanıt bekleyen bazı zor sorular yöneltti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun Belediye Meclis Üyesi Güray Kubilay Yaman, çiçeği burnunda CHP'li Belediye Başkanı Fuat Köse'nin ilk icraatının imar değişikliği revizyon planı olmasını değerlendirdi.

'Görevine yeni seçilen Belediye Başkanı Fuat Köse'nin ilk açıklaması biz Belediye Meclis üyelerini ve Giresun kamuoyunu biraz şaşırtmıştır' diyen Yaman, imar değişikliği planına dikkat çekti.

İMAR DÜZENLEMESİNİ ACİL KILAN ŞEY NEDİR?

MHP Giresun Belediye Meclis Üyesi Yaman,'Hiç kimsenin haberi olmadan planlanması başlanan bu düzenlemeyi, bizler de Giresunlu vatandaşlarımız gibi ulusal TV kanallarından ve basından öğreniyoruz. Sayın Başkana sormamız gerekir: Bu kapsamlı imar düzenlemesini bu kadar acil kılan şey nedir? Bu açıklamanız birilerine mesaj mıdır? Seçimden önce vadettiğiniz projeleriniz arasında kapsamlı bir imar değişikliği planı yer almazken, bugün kimler ve ne için böyle bir değişikliğe gerek gördünüz? Bu soruları sormak hem Belediye Meclis üyesi hem de bir Giresunlu olarak en doğal hakkımız ve sorumluluğumuzdur' dedi.

OLDUBİTTİYE GETİRİLMEMELİ

Yaman,'Giresun'umuzun sorunlarından birisi de yeni imar düzenlemesidir. Fakat bu gibi benzeri düzenlemeler oldubittiye getirilmemelidir. Bu imar düzenlemesinden doğacak rantın ve şehrin gelişiminin her kesimin refahını artırması ve herkese adil yayılmalıdır ki aksi takdirde vebal altında kalınır. Bu yüzden teknik insanlarla beraber komisyonlarda çalışılmalı, kesin kurallar konulmalı, ilgili STK’lardan görüş alınmalı ve daha sonra nihai hali kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Sağımızda Trabzon, solumuzda Ordu Büyükşehir gelişmeye devam ederken, gelin seçimlerden önce Giresun halkına söz verdiğiniz 15 acil projelere sırayla sırt sırta verip başlayalım. Bu konuda destek olmak görevimizdir. Hepimiz Giresunlu'yuz hep beraber Giresun'u daha gelişmiş bir şehir olması için ter dökelim' değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber 447 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

MİLLETVEKİLİ ALİ TEMÜR SÖZÜNÜ TUTTU!

MİLLETVEKİLİ ALİ TEMÜR SÖZÜNÜ TUTTU! GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, beklenen müjdeyi verdi. Kanser teşhisi ve ted...

YILMAZ’DAN ANLAMLI BAYRAM MESAJI

YILMAZ’DAN ANLAMLI BAYRAM MESAJI GİRESUN TIME POLİTİKA HABER- AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama ...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi