GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
VALİ ÜNLÜ GİTTİ, SERDENGEÇTİ GELDİ

VALİ ÜNLÜ GİTTİ, SERDENGEÇTİ GELDİ

Tarih 10 Ağustos 2023, 04:03 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME SON DAKİKA HABER- Giresun Valisi Enver Ünlü, Manisa’ya atandı. Giresun Valisi ise İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti oldu.

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla 57 ile vali ataması gerçekleştirildi. Atama kararına göre, üç yıldır ilimizde görev yapan Giresun Valisi Enver Ünlü, Manisa Valisi oldu. Giresun Valiliğine ise İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti atandı.

MEHMET FATİH SERDENGEÇTİ KİMDİR?

1973 yılında Ordu / Korgan'da doğan Mehmet Fatih Serdengeçti, ilk ve orta eğitimini Ordu'da, lise eğitimini Giresun Atatürk Lisesi'nde tamamladı.1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde başladığı lisans eğitimini 1995 yılında tamamladı.

1996 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak, Kaymakamlık mesleğine başlayan Serdengeçti, Ordu/Ünye Kaymakam Refikliği, Kütahya/Şaphane Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 1997-1998 yıllar arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderildiği İngiltere MLS Collage Üniversitesi’nde dil eğitimini tamamlayan Serdengeçti, Yüksek Lisans eğitimini ise 2000 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı.

2000 yılında Kastamonu/Seydiler Kaymakamlığına atanmasını müteakiben; Elazığ/Ağın, Sivas/Yıldızeli, Samsun/19Mayıs, Kütahya/Emet, Amasya/Merzifon'da Kaymakam olarak görev yaptı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'ne Daire Başkanı olarak atanan Serdengeçti, 2017 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2018-2020 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yaptı. 10 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Personel Genel Müdürü olarak atandı.

Bu haber 1423 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

VALİLİKTEN SEL VE HEYELAN AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN SEL VE HEYELAN AÇIKLAMASI GİRESUN TİME SON DAKİKA HABER- Giresun'da sağanağın yol açtığı hasarın tespiti için çalışma başlatıldı.

GİRESUN’DA YATIRIMLAR MASADA

GİRESUN’DA YATIRIMLAR MASADA GİRESUN TİME GÜNCEL HABER- Giresun'da İl Koordinasyon Kurulu'nun 2024 yılı 3. toplantısı Vali Mehmet Fatih...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi