GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ERDOĞAN GİRESUN’DA COŞTU, COŞTURDU!

ERDOĞAN GİRESUN’DA COŞTU, COŞTURDU!

Tarih 04 Mayıs 2023, 19:53 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da coşkulu kalabalığa seslendi.


AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da düzenlenen mitingde konuştu.

Giresun Hükümet Konağı önünde toplanan coşkulu kalabalığa seslenen Erdoğan, 'Ben biliyorum, sizler ne soğana ne patatese evelallah liderinizi kurban etmezsiniz. Giresun, bugün de yeni mandacıları hüsrana uğratarak emperyalistlerin heveslerini kursaklarında bırakacak' dedi.

AK Parti iktidarları döneminde yapılanların anlatmayla bitmeyeceğini belirten Erdoğan, eksiklerin de gelecek dönemde aşılacağını vurguladı.

'Bütün bu sıkıntılar evelallah aşılacaktır. Ama bunu da biz aşarız. Çarşıda, pazarda yaşanan bütün pahalılıkları yine biz aşarız' diyen Erdoğan Giresun'a son 20 yılda 51 milyar lira kamu yatırımı yaptıklarını da kaydetti.

Erdoğan şunları söyledi:

'Giresun dün Pontus çetelerine bu vatan topraklarını dar etmişti. İnanıyorum ki Giresun, bugün de Kandil'in şakşakçılarına, FETÖ'nün haşhaşilerine vatan topraklarını dar edecek. Ben biliyorum, sizler ne soğana ne patatese evelallah liderinizi kurban etmezsiniz. Giresun dün Yıldırım'ın, Fatih'in, Yavuz'un emanetini yere düşürmedi, bugün de şehitlerin, gazilerin, kahramanların emanetlerine sıkı sıkıya sahip çıkacağını belirtti. Giresun geçmişte manda ve himaye planlarını yırtıp çöpe attı. İnanıyorum ki Giresun, bugün de yeni mandacıları hüsrana uğratarak emperyalistlerin heveslerini kursaklarında bırakacak.

SİZİN OY VERMENİZ YETERLİ DEĞİL

14 Mayıs çok önemli. Sadece sizin oy kullanmanız yeterli değil. Bununla beraber en az bir komşunuzu, eşinizi, dostunuzu sandığa götürerek bize, Cumhur İttifakı’na oy vermesini sağlamanız lazım. Aksi takdirde ne olur biliyor musunuz? Bizim Irak ve Suriye'de tepelerine bindiğimiz, nefes alamaz hale getirdiğimiz teröristler var ya işte onlar gelir yeniden bu ülkenin başına musallat olur. Sadece ülkemize değil milletimizin inancına, değerlerine saldıran FETÖ'cü hainler var ya işte onlar gelir, yeniden çocuklarınızı ellerinizden alır. Zorlu bir mücadelenin ardından ayaklarını ülkemizden kestiğimiz emperyalistler var ya işte onlar gelir, bizi yeniden kendilerine bağımlı kılar. Bunu nasıl mı yaparlar? Karadeniz'de bulduğumuz gazın vanasını kapatırlar, Gabar'da bulduğumuz petrolün çıktığı kuyuların üzerine geçmişte olduğu gibi beton dökerler. Sınırlarımızın ötesinden başlattığımız güvenlik bariyerlerimizi yıkıp şehirlerimizi yeniden kana ve ateşe boğarlar.

BÜTÜN BU SIKINTILAR EVELALLAH AŞILACAK

AK Parti iktidarları döneminde yapılanları anlatmayla bitmez, eksikler de gelecek dönemde aşılacak. Bütün bu sıkıntılar evelallah aşılacaktır. Ama bunu da biz aşarız. Çarşıda, pazarda yaşanan bütün pahalılıkları yine biz aşarız. Ama görüyorsunuz enflasyon her ay biraz daha düşüyor. Yüzde 64'ten önce yüzde 50'ye, ardından geçtiğimiz ay itibarıyla yüzde 43'e indi. İnşallah her ay bu şekilde azala azala devam edecek.

TEMMUZDA ARTIŞ YAPACAĞIZ

Bütün yaptığımız iyileştirmelerle birlikte refah kaybını telafi ediyoruz. Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız. Bu ülkenin, eğitimden sağlığa her alanda hizmet standartlarını en yükseğe biz çıkardık mı? Çıkardık. Bu ülkenin asırlara sari, sanayi ve teknoloji eksiklerini biz telafi ettik mi? Bu ülkenin nice kuşaklarının özlemle beklediği hak ve özgürlük taleplerini biz karşıladık mı? Bu özlemin en somut örneği olan Ayasofya'yı yeniden ibadete açtık mı? Hamdolsun, biz açtık. Bu ülkenin, küresel yönetim sisteminin güçlü ve etkin bir üyesi haline gelmesini biz sağladık mı?

GİRESUN KANDİL'İN ŞAKŞAKÇILARINA VATANI DAR EDECEK

Giresun dün Pontus çetelerini vatan topraklarını dar etmişti. Giresun bugün de Kandil'in şakşakçılarına vatanı dar edecek. Sizler ne soğana ne patatese liderini kurban etmezsiniz. Giresun dün Yıldırım, Fatih'in emanetini yere düşürmemişti. Giresun bugün de kahramanlarımızın emanetlerine sıkı sıkıya sahip çıkacaktır. Giresun dün manda ve himaye planlarını yıkıp atmıştı.'

Bu haber 1823 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sel afetinde vatandaşların hiçbir zaman mağ...

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'yi ağırla...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi