GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
SABRİ ÖZTÜRK’TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

SABRİ ÖZTÜRK’TEN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Tarih 19 Nisan 2023, 20:49 Editör Dursun ONUR

GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, düzenlediği basın toplantısında 8 yıllık milletvekilliği dönemini değerlendirerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, düzenlediği basın toplantısında 8 yıllık milletvekilliği dönemini değerlendirerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14 Mayıs'ta görev süresi dolacak olan Milletvekili Öztürk, parti il binasında basın mensuplarının karşısına geçti.

Söze seçilmesi kolay olmayan 3. Sıradan iki dönem milletvekili seçildiğini hatırlatarak başlayan Öztürk, özellikle 2018 seçimlerinden sonra olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Giresun milletvekilleri olarak Giresun'a hizmet etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Giresun'un marka değerini artırdıklarının altını çizen Milletvekili Öztürk, TOKİ tarafından inşa edilen Millet Bahçesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından inşa edilen Balıkçı Barınağı ve ekonomik koşullardan dolayı 5. kez ihaleye çıkacak olan Kültür Merkezi ile proje aşamasında olan adiye sarayının Giresun'a kazandırılmasında özel gayretleri bulunduğunu kaydetti.

Giresun'un fındığın başkenti olmasına rağmen Giresun'a bir fındık müzesi kazandıramadıklarını belirten Öztürk, valiliğin karşısındaki dolgu alanına fındık müzesi yapılması yönünde tüm kurum ve kuruluşlar olur yönünde görüş verirken, Aytekin Şenlikoğlu yönetimdeki Giresun Belediyesi'nin konuya sıcak bakmadığını ve belediye meclisinin olur vermediğini vurguladı.

Her zaman Giresun'un hakkını ve hukukunu koruduğunu kaydeden Öztürk, 'Liman, FİSKOBİRLİK ve Giresunspor başta olmak üzere hep şehrimizin değerlerinin yanında olduk. Benim için as olan Giresun ve Giresunlular'dır. Son nefesime kadar Giresun'un hakkını, hukukunu korumaya devam edeceğim' dedi.

ÖZEL İDARE'Yİ HİZMET EDEBİLİR DURUMA GETİRDİK

Öztürk,‘İl Özel İdaremiz 2018-2019 yıllarında sanayi esnafına ödeyemediği için hizmet edemez, iş makinesinin arızasını gideremez hale gelmişti. Biz el birliğiyle cumhurbaşkanımız ve bakanlarımızın bilgisi dahilinde orada ciddi bir çalışma yaptık. Özel İdare'nin köylüden mazot dilenir hale gelmiş yapısını ve 400 milyona aşkın borcunu bugün belki de bugün 100 milyonun da altına indirerek, hizmet edebilir duruma getirdik. Bizim Giresun'a bu dönem yaptığımız hizmetlerden en önemlilerden bir tanesi de budur' diye konuştu.

DOKUNULAMAYAN İŞ ADAMLARI VAR

Milletvekili Öztürk, Giresun İl Özel İdaresi'ni 2018 yılından sonra yönetilebilir ve sürdürülebilir bir hale getirdiklerinin altını çizerek şunları söyledi:

'Özel İdare'nin batma noktasına gelmesinden sonra, verdiğimiz mücadele ve alınan tedbirlerden sonra dikkat buyurun; maalesef hiç kabahati olmayan, üç kuruşluk iş almış alt tabaka müteahhitlerin peşine düşüldü. Kimi eller tarafından ama Özel İdare'den ballı işler alan, çok büyük ihaleler alan ve hala almakta devam eden, bir ceket ile küçük bir kamyonetiyle buraya gelip Giresun'un en zenginlerinden olan bazı iş adamlarına maalesef dokunulamadı. Burada yeni seçilecek milletvekillerine, bütün teşkilatlarımıza, bürokrasi ve sayın valimize çağrımızdır lütfen bu konuyu takip ediniz. Bir Sabri Öztürk ne yapsın. Ben bu kadar yapabildim, benim gücüm bu kadarına yetti. Bizi aşan şeyler de var. İnşallah bu kaderini kıracaktır. İnşallah Giresun hakkına, hukukuna sahip çıkmayı bir gün başaracaktır. Ben buna inanıyorum. Cambaza bak diyenleri asla ıskalamayın. Ben bundan sonra mütevazı bir avukat olarak her zaman partimin, davamın ve sayın cumhurbaşkanımızın emrinde olmaya devam edeceğim.'

ALLAH'A HAVALE EDİYORUM

Milletvekili Sabri Öztürk, yeniden milletvekili gösterilmemesi için bir müdahale olduğu çok düşünmediğini belirtti. Öztürk, 'Nasip, kısmet ama aday olmamamız için özel gayret gösteren kişi veya kişiler varsa ben onları Allah'a havale ediyorum' dedi.

YOK SAYILMAMIZ ETİK DEĞİL

Öztürk, '2019 mahalli idareler seçimlerinde partimizden aday gösterilen ve Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu'nun seçim vaatleri arasına zengin gözüksün diye koyulan Millet Bahçesi ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en büyük balıkçı barınağı projelerinin Giresun Belediyesi'nin projesi gibi kamuoyuna yansıtılması, yapılan açıklama ve asılan pankartlarla milletvekillerine teşekkür edilmeyerek, yok sayılmamız etik değildir' çıkışında bulundu.

Bu haber 3209 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ

AYTEKİN BAŞKAN VE EKİBİ HIZIR GİBİ GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, sel afetinde vatandaşların hiçbir zaman mağ...

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA

VALİ’YE SICAK KARŞILAMA GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti'yi ağırla...
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi