GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
ÇAKMA DONKİŞOT GİBİ GEZİYORSUN!

ÇAKMA DONKİŞOT GİBİ GEZİYORSUN!

Tarih 18 Ocak 2023, 19:12 Editör Dursun ONUR

TIME POLİTİKA HABER- İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, AKP'li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na zehir zemberek sözlerle yüklendi:


İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu, AKP’li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'na zehir zemberek sözlerle yüklendi.

Başkan Eroğlu, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'nun belediyeyi 15 milyon lira borca soktuğunu, bu borç olduğu halde 134 milyon lira borç için daha yetki aldığını kaydetti.

Giresun sahiline yapılan yel değirmeni üzerinden de belediye başkanını hedef alan Eroğlu, benzetme yaparak Şenlikoğlu'na,'çakma Donkişot gibi geziyorsun!' diyerek sert ifadeler kullandı.

ŞENLİKOĞLU İÇİN ÇAKMA DONKİŞOT BENZETMESİ!

Belediyeye ait birçok arsa bulunmasına rağmen Şenlikoğlu tarafından bunun satıldığını iddia eden Başkan Eroğlu,!Belediyenin dünya kadar arsalarını sattınız, en son fabrikasını sattınız. Listesini buraya yazsam sığmaz. Bir sürü arsa bağışlayıp takas ettiniz, onların da isim listeleri bende var. Ancak geçtiği için onu da listelemiyorum. Ayrıca belediyeyi 15 milyon borçlandırdın önümüzdeki on senesini yedin. Bugün de yeniden 134 milyon borçlanma yetkisi almışsın. Ama senin için Giresun’a çivi çakmadı diyemeyiz. Giresun sahiline kondurduğun yel değirmenini yapmışsın, çakma Donkişot gibi de geziyorsun!' dedi.

28 MİLYON FAİZ ÖDEYECEKSİNİZ

İYİ Parti Giresun İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:

'Bu seneki belediye bütçesini 55 milyon açıkla bağladın. Belediye bütçelerini açıkla, pahalandı. Dünyanın hiçbir yerinde böylesi bir durum hiç görülmemiştir. Nasıl olsa faiz ödemeye alıştınız 28 milyon faiz ödeyeceksiniz. Gelecek sene 50 milyon olmuş sizin umurunuzda değil. Halbuki belediye bütçesine koyduğunuz 25 milyon temsil masraflarıyla tasarruf ederek daha az borçlanabilirdiniz. Ama tabii ki bu sene seçim yılı bir sürü misafir ayarlayacaksınız. Bunun için yolluklara da 5 milyon daha ilave ettiniz. Öyle ya seçim için gelecekler var gidecekler var.'

MİLLETİ EKMEĞE MUHTAÇ ETTİNİZ

Açıklamasının sonunda, bir çok kişinin belediye tarafından işine son verildiğini belirterek, bu insanların ekmeğe muhtaç hale getirildiğini vurgulayan Eroğlu, 'Belediyemiz ekmek dağıtacakmış. Milleti ekmeğe bile muhtaç ettiniz. Bir sürü ekmek sahibi insanın da işine son vererek ekmeğe muhtaç ettiniz' diyerek sözlerini noktaladı.

Bu haber 1919 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GÖRELE’NİN YENİ BAŞKANI SÜLEYMANOĞLU

GÖRELE’NİN YENİ BAŞKANI SÜLEYMANOĞLU GİRESUN TIME SICAK HABER- Görele Belediyesi'nin yeni başkanı belli oldu.

ÖZTÜRK, GİRESUN’DAN YENİDEN ADAY

ÖZTÜRK, GİRESUN’DAN YENİDEN ADAY GİRESUN TIME GÜNCEL HABER- AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, yeniden adaylık başvurusunu yaptı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi