GİRESUN TİME
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
AKP SÜRDÜ; GİRESUN HALKI SAHİP ÇIKTI!

AKP SÜRDÜ; GİRESUN HALKI SAHİP ÇIKTI!

Tarih 27 Kasım 2022, 02:38 Editör Dursun ONUR

TIME GÜNCEL HABER- AKP'nin hak- hukuk tanımaksızın sudan bahanelerle sürgüne gönderdiği başarılı öğretmene Giresun halkı sahip çıktı.


AKP'nin hak- hukuk tanımaksızın sudan bahanelerle sürgüne gönderdiği başarılı öğretmene Giresun halkı sahip çıktı.

Hürriyetçi Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Tekin Akdağ, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e çiçek verdiği için Piraziz ilçesinden Güce ilçesine sürgün edilen öğretmen Mustafa Dizdar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

'Siyasi bir şahsiyete çiçek vermek siyaset yapmak mıdır? Siyasileri Piraziz ilçe sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları için yazı gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasi parti faaliyetine katılmış oluyorlar mı?' diyen Akdağ çok sert konuştu.

'ADALETİN TERAZİSİ BOZULDU'

Akdağ,'Bugün adaletin terazisini bozulmuştur. Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni aynı zamanda sendikamız üyesi Mustafa Dizdar bize göre suç olmayan ancak Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürü'ne göre suç sayılan bir davranıştan dolayı iki kez cezalandırılmıştır. Bu cezanın art niyetli olduğunu düşünüyoruz. Mustafa Dizdar öğretmenimiz örnek kişiliği, çalışkanlığıyla okulunda sevilen sayılan bir şahsiyettir. Dosyasında bu zamana kadar almış olduğu bir cezası da yoktur' dedi.

'ÇİÇEK VERMEK SİYASET YAPMAK MIDIR?'

Hürriyetçi Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Tekin Akdağ, öğretmen Mustafa Dizdar'ın sürgün edilmesini kınayarak,‘Siyasi bir şahsiyete çiçek vermek siyaset yapmak mıdır? Siyasileri Piraziz ilçe sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları için yazı gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasi parti faaliyetine katılmış oluyorlar mı?' çıkışında bulundu.

'ADALET ER YA DA GEÇ TECELLİ EDECEKTİR'

Akdağ,'Giresun ilinde hangi yöneticilerin siyaset yaptığı herkesçe bilinmektedir. Sayın Mustafa Dizdar'a vermiş olduğunuz bu cezalar unutmayın bundan sonra örnek alınacak bir kriter olacaktır. Sayın Mustafa Dizdar'a her türlü hukuki desteği vererek yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Adalete olan güvenimiz tamdır. Adalet er ya da geç tecelli edecektir' şeklinde sözlerini sonlandırdı.

Bu haber 1441 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU!

NURETTİN CANİKLİ SUSKUNLUĞUNU BOZDU! TIME GÜNCEL HABER- Giresun eski milletvekili, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli...

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI

YARDIM TIRLARI GİRESUN’DAN YOLA ÇIKTI TIME GÜNCEL HABER- Deprem yardım tırları Giresun’dan yola çıktı.
GİRESUN’A ADAY DEĞİL,İNSAN LAZIM İNSAN!..24 Eylül 2022

SayaçRSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi